Доступність посилання

ТОП новини

Адмінбудівлі в Україні має бути звільнено – Женевська заява


Учасники чотиристоронньої зустрічі за круглим столом, Женева, 17 квітня 2014 року
Незаконно захоплені в Україні адміністративні будівлі мають бути звільнені і повернуті законним власникам. Про це йдеться в Женевській заяві, яку ухвалили учасники присвяченої українській кризі зустрічі.

У документі також міститься вимога про роззброєння всіх незаконних збройних формувань, звільнення всіх незаконно зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах і селищах.

«Амністія буде оголошена протестувальникам і тим, хто залишив будівлі та інші громадські місця і здав зброю, за винятком осіб, визнаних винними у тяжких злочинах», – ідеться в заяві.

«Спеціальна місія спостерігачів ОБСЄ має відігравати провідну роль у наданні допомоги українській владі і місцевим громадам у безпосередній реалізації заходів з деескалації там, де вони найбільш потрібні, вже в найближчі дні. США, Євросоюз і Росія зобов’язуються підтримати цю місію, в тому числі шляхом надання спостерігачів», – вирішили керівники зовнішньополітичних відомств чотирьох країн.

Женевська заява ухвалена за підсумками зустрічі держсекретаря США Джона Керрі, єврокомісара з питань зовнішньої політики і політики безпеки Катрін Аштон, міністрів закордонних справ України і Росії Андрія Дещиці та Сергія Лаврова.

Дивитись коментарі (13)

XS
SM
MD
LG