Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 17:31
Новини | Політика

Україна вимагає відведення російських військ від кордону – МЗС


Україна вчергове вимагає від Росії відвести свої війська від українсько-російського кордону. Такий крок відповідатиме зобов’язанням російської сторони сприяти деескалації напруги у південно-східних областях України, що передбачено Женевськими домовленостями. Про це йдеться у заяві українського МЗС.

«Подальша концентрація російських військ на кордоні з Україною в умовах чинного рішення Ради Федерації Росії щодо використання російських Збройних сил в Україні створює реальну загрозу для загострення ситуації на сході України. Існує небезпека того, що озброєні угруповання проросійських сил у цій частині України зможуть використати фактор присутності російських військ поблизу кордону, щоб спровокувати їх введення на територію України», – йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

За оцінками оглядачів, на кордоні з Україно Росія сконцентрувала десятки своїх військових. Москва заявляє, що не планує вторгнення в Україну і звинувачує Захід у підігріванні напруги.

Минулого четверга на переговорах у Женеві були досягнуті так звані Женевські домовленості. Вони передбачають, що всі «незаконні озброєні формування» мають бути роззброєні, а ті, хто зайняв державні будівлі, мають покинути їх. Сторони також вирішили, що захоплювачів будівель, які складуть зброю, треба амністувати. Тим часом сепаратисти на Сході України, які діють за підтримки Росії і дії яких в Україні кваліфікують як тероризм, відмовилися виконувати цю домовленість, висуваючи різноманітні вимоги. Захід нагадує Росії, що вона має вплинути на сепаратистів.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG