Доступність посилання

ТОП новини

«Укртрансгаз» пропонує Eustream з’єднати ГТС


Компанія «Укртрасгаз» пропонує словацькому оператору Eustream підписати операторську угоду про сполучення газотранспортних систем. Про це повідомляє прес-служба української компанії «Нафтогаз».

«ПАТ «Укртрансгаз», оператор української газотранспортної системи (ГТС), запропонував Eustream, оператору ГТС Словаччини, підписати операторську угоду про сполучення сусідніх газотранспортних систем. Така угода відповідає вимогам Європейського енергетичного співтовариства, повноправними членами якого є обидві країни», – йдеться у повідомленні «Нафтогазу».

До сьогоднішнього дня Eustream відмовлялася підписувати таку угоду.

Київ та Братислава підписали меморандум про реверсне постачання газу в Україну. За словами українського прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, меморандум передбачає постачання до 8 мільярдів кубів газу на рік, але після певних досліджень ці обсяги можуть бути збільшені.

Словацький коридор, який може пропускати в Україну понад 10 мільярдів кубів газу щорічно, блокував «Газпромом».

На сьогодні Україні доступні два реверсні напрямки постачання газу – через Польщу та Угорщину. Але обсяги прокачування палива цими коридорами незначні.

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG