Доступність посилання

ТОП новини

Україна й ОБСЄ розробили план звільнення заручників-спостерігачів ОБСЄ – МЗС


Член місії ОБСЄ йде з будівлі місцевої адміністрації в Слов’янську, де утримують заручників, 27 квітня 2014 року
В Україні розробили план звільнення військових спостерігачів ОБСЄ, захоплених у Слов’янську. План опрацьовують українські й міжнародні експерти, повідомив заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський.

«У нас є план звільнення спостерігачів ОБСЄ, він опрацьовується у контакті з представниками місії ОБСЄ у Києві. Є чітке бачення наших послідовних конкретних дій. Ми сподіваємось, що заручники будуть звільнені негайно. Підкреслюємо, що, судячи з поведінки терористів у Слов’янську, в них немає політичного порядку денного, жодних політичних намірів, вони керуються вказівками спеціальних агентів Росії», – наголосив Лубківський.

25 квітня у Слов’янську сепаратисти захопили автобус, в якому перебували восьмеро представників ОБСЄ, 5 представників Збройних сил України і водій. За даними Міністерства оборони Німеччини, у складі неозброєної місії, затриманої у Слов’янську, є троє військових спостерігачів з Німеччини, один німецький військовий перекладач і четверо військових спостерігачів з Данії, Чехії, Польщі й Швеції.

Нападники заявляли про намір обміняти їх «на своїх полонених, зокрема, на заарештованого «народного губернатора» Донецька Павла Губарєва. 27 квітня сепаратисти звільнили одного з восьми захоплених інспекторів ОБСЄ за станом здоров’я.

Дивитись коментарі (5)

XS
SM
MD
LG