Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську підняли прапор Військово-морських сил України


В Івано-Франківську вперше підняли прапор Військово-морських сил України
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00

На Вічевому майдані в центрі Івано-Франківська сьогодні разом із державним синьо-жовтим прапором урочисто підняли і прапор Військово-морських сил України.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, так в обласному центрі Прикарпаття відзначили 22-у річницю указу президента про створення Військо-морських сил України, а також 96-річчя виявлення Чорноморським флотом своєї належності Україні.

За словами директора навчально-наукового центру досліджень українського національно-визвольного руху Миколи Вітенка, «тисячолітня історія України завжди була пов’язана з Чорним морем – від княжої доби, часів козацтва».


«Держава, яка має море, повинна мати міцні Військово-морські сили», – наголосив командир військово-морського гарнізону Очакова капітан першого рангу Віталій Харченко. Він назвав непростими часи, коли Україна залишилася без флоту Криму, але висловив впевненість, що «це ненадовго», і Крим повернуть.

Харченко також повідомив, що Очаків уже прийняв військовослужбовців і членів їхніх родин з Севастопольської і Південної військово-морських баз, на сьогодні в Очаків прийшло шість кораблів, планується передача інших у травні.


19 років Прикарпаття шефствує над Очаківським гарнізоном, і саме ця військова частина подарувала прапор Військово-морських сил, який підняли сьогодні.

В урочистостях взяли участь представники обласної і міської влади, громадських організацій, військовослужбовці, молодь.


По-своєму відзначили День Українського моря у вихідні й івано-франківські пластуни.

XS
SM
MD
LG