Доступність посилання

ТОП новини

Вибори відбудуться за будь-яких обставин і юридично вважатимуться такими, що відбулись – Магера


Позачергові вибори президента України 25 травня відбудуться за будь-яких обставин, і з юридичної точки зору вважатимуться такими, що відбулись. Про це на прес-конференції в середу заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

«Вибори 25 травня відбудуться за будь-якої погоди. Звісно, не хочеться, щоб ми зіткнулись з проблемою неможливості голосування на окремо взятих дільницях. Виключати цього, на жаль, неможливо, особливо в наших умовах. Проте завдання повинно стояти таким чином, щоб такої кількості дільниць було якнайменше», – сказав Магера.

На уточнююче запитання, чи будуть вважатись легітимними вибори президента у випадку, якщо у східних областях виборці не будуть голосувати, Магера відповів: «Незалежно від кількості дільниць, на яких голосування з певних причин не відбудеться, і навіть незалежно від кількості ОВК, на яких голосування не відбудеться, вибори в цілому по Україні з юридичної точки зору вважатимуться такими, що відбулись. Це є факт, і відповідне положення міститься у законі про вибори президента України. Говорити про те, що в цілому Луганська чи Донецька область не проголосує, мені слабо в це віриться. Ми можемо говорити, швидше, про те, що набагато менша кількість дільниць, де теоретично можуть виникати якісь ситуації».

Магера також закликав не забігати наперед і моделювати найгірший сценарій ситуації. За його словами, всі державні органи, і в першу чергу силові структури, повинні бути готові до дати 25 травня.
XS
SM
MD
LG