Доступність посилання

ТОП новини

У США пропонують реформу закордонного мовлення


Логотип «Голосу Америки»
У США двоє конгресменів підготували законопроект, який пропонує уточнити мандат «Голосу Америки», що є державною структурою, і реорганізувати інших, недержавних мовників США, що працюють на інші країни і отримують кошти на це з американського бюджету у вигляді ґрантів.

Радіостанції, які працюють на бюджетні кошти, потребують широких реформ, щоб стати ефективнішими, заявляє один із авторів законопроекту, голова комітету з закордонних справ Палати представників, республіканець Ед Ройс.

Другий співавтор «Акту про реформу міжнародного мовлення США» – чільний демократ у цьому ж комітеті Еліот Енґел.

Законопроект пропонує чітко визначити місію «Голосу Америки»: ця установа має працювати на підтримку публічної дипломатії США.

Дотеперішня місія «Голосу Америки», трохи змінена 1976 року порівняно з первісною, наголошувала на тому, що станція має бути «акуратним, об’єктивним і всеохопним» джерелом новин, а не пропагандистською службою.

Новий же законопроект пропонує визначити, що «Голос Америки» має подавати «ясне і ефективне представлення політики Сполучених Штатів». Як мовиться в тексті документа, «з часом «Голос Америки» полишив цю свою місію».

Об’єднання задля ефективності проти пропаганди Кремля

Законопроект також пропонує об’єднати Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода, Радіо Вільна Азія і Близькосхідну мережу мовлення в єдину неурядову організацію. При цьому кожен із цих мовників має зберегти своє ім’я.

Це об’єднання в єдину структуру, а також інші заходи мають на меті заощадити кошти і підвищити ефективність.

Законопроект поданий у час, коли влада Росії розгорнула широку хвилю пропаганди через свої засоби інформації, щоб виправдовувати дії Кремля в Україні.

Документ має широку підтримку серед представників обох партій у Конгресі. Як очікують, він буде ухвалений, хоча наразі не ясно, скільки часу займе його розгляд, а потім втілення передбачених ним заходів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG