Доступність посилання

ТОП новини

Сепаратисти на Сході звільняють викрадених західних журналістів


Збройні проросійські сепаратисти в Донецькій області через кілька годин звільнили захоплених ними сьогодні західних журналістів і українських членів їхніх груп, повідомили самі журналісти.

Зокрема, про звільнення групи повідомила журналістка CBS News зі США Кларісса Ворд.

Група в порядку, але, за її словами, викрадачі побили одного з членів групи.

Журналістка повідомила своєму виданню, що її разом із продюсером і ще двома працівниками захопили біля Горлівки, перевезли до Слов’янська і тримали з зав’язаними очима кілька годин, забороняючи розмовляти, а також допитували їх про громадянство і про їхні родини. За словами журналістки, серед сепаратистів поширена «дуже сильна антиамериканська риторика».

Також звільнений і американський журналіст Майк Джиґліо з видання BuzzFeed, якого викрали разом із перекладачкою й рештою групи.

Як повідомив він у твітері, їх захопили по дорозі до Слов’янська і утримували в місті три години, при цьому одного з журналістів трохи побили. Журналіста попросили довести, що він американець: він мав назвати столицю США і вимовити слово “garden”; за його словами, цю перевірку він пройшов. Він звернув увагу, що, коли викрадачі возили їх із зав’язаними очима, було чути, що перед наближенням до своїх же блок-постів сепаратисти пересмикували затвори своєї зброї через внутрішню недовіру поміж ними. На думку журналіста, причиною затримання були, серед іншого, страх і паніка серед проросійських бойовиків, які «дуже залякані».

Крім того, в Донецькій області сьогодні викрадали й журналістів британського телеканалу SkyNews. За повідомленнями, сепаратисти відпустили й їх разом із іншими.

На територіях, досі підконтрольних бойовикам, безперешкодно діють тільки представники засобів інформації Росії, які повідомляють про події значною мірою так, як їх бачать сепаратисти.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG