Доступність посилання

ТОП новини

Росія причетна до захоплення спостерігачів ОБСЄ у Слов’янську – СБУ


Служба безпеки України отримала докази безпосереднього впливу російської сторони на захоплення членів військової версифікаційної місії країн-учасників ОБСЄ. Про це повідомили у прес-служба СБУ.

«Попри заяви російської сторони про те, що відповідальність за захоплення заручників лежить на Україні, запис телефонної розмови між спеціальним представником президента РФ Володимиром Лукіним та ватажком озброєних терористів «Стрєлком» Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) свідчить про те, що офіційна російська сторона координує дії бойовиків і має безпосередній вплив на їхні рішення», – йдеться в повідомленні.

25 квітня сепаратисти у Слов'янську взяли в полон інспекційну групу, що працює в Україні згідно з рішенням ОБСЄ щодо зміцнення заходів безпеки.

До складу групи з восьми осіб увійшли чотири представники Німеччини і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії. Військовий спостерігач ОБСЄ зі Швеції був звільнений за станом здоров’я.

За даними СБУ полковник ГРУ Росії Ігор Гірін діє в Україні під іменем Ігор Стрєлков.Він народився 17 грудня 1970 року. Номер паспорта громадянина Росії: №4506460961, зареєстрований у Москві за адресою Шенкурський проїзд 8Б, квартира 136.
Полковник ГРУ Росії Ігор Гіркін, який діє в Україні під іменем Ігор Стрєлков
Полковник ГРУ Росії Ігор Гіркін, який діє в Україні під іменем Ігор Стрєлков


Гіркін раніше неодноразово відвідував Україну з російським закордонним паспортом і востаннє легально перетнув український кордон 26 лютого 2014 року, прилетівши рейсом Шереметьєво-Сімферополь, повідомила днями прес-секретар СБУ Марина Остапенко. При цьому вона нагадала, що саме в ніч із 26 на 27 лютого відбулося захоплення будівлі Верховної Ради Криму.

СБУ «Стрілок» зізнався, що привів загін у Слов’янськ із Криму

Дивитись коментарі (39)

XS
SM
MD
LG