Доступність посилання

ТОП новини

Тарута: децентралізація влади почнеться з Донеччини


Сергій Тарута
Сергій Тарута
Донецька область готова стати майданчиком для пілотних проектів з децентралізації влади і місцевого самоврядування в Україні. З такою пропозицією виступив керівник Донеччини Сергій Тарута на сьогоднішній нараді очільників східних та західних областей україни, яку проводив віце-прем’єр, міністр регіонального розвитку Володимир Гройсман.

У коментарі Радіо Свобода Сергій Тарута зауважив, що такі проекти децентралізації «виб’ють ґрунт з-під ніг» сепаратизму на Донбасі.

«Ми самі запропонували Донеччину як майданчик для пілотного проекту. Ми готові до того, щоб відпрацьовувати технології децентралізації для решти України, хоча Донбас в цьому плані матиме свою специфіку. Нинішня нарада засвідчила хибність заяв окремих мешканців Донеччини, що мовляв, Донбас не чують. Коли починаєш спілкуватися з прихильником федералізації й озвучуєш йому особливості децентралізації (як її бачить чинний уряд – ред.), зокрема – контроль громад міст і сіл за розподілом значної частини податків, за середньою освітою та правоохоронцями, зменшення чиновницького апарату – вони визнають, що саме цього прагнуть. І навпаки, маємо приклад Росії, яка є федерацією, і в якій децентралізація не відбувається зовсім», – підсумував Тарута.

Сьогодні на нараді в Мінрегіоні віце-прем’єр Володимир Гройсман обговорював реформу місцевого самоврядування з керівництвом Донецької, Луганської, Волинської та Львівської областей. За його совами, її основою стане децентралізація влади та фінансів, і перші урядові законопроекти щодо цього вже надійшли до Верховної Ради.
XS
SM
MD
LG