Доступність посилання

ТОП новини

США не визнають результати «референдуму» на Донбасі – Держдепартамент


США не визнають результати «референдуму» щодо незалежності Донецької і Луганської «народних республік», що триває у неділю на Донбасі, оскільки він є незаконним. Про це заявила речниця Державного департаменту США Джен Сакі.

««Референдум», запланований на 11 травня у східній Україні озброєними групами сепаратистів, згідно з українським законодавством, є незаконним, він є спробою створити подальший поділ і безлад. Якщо цей «референдум» відбудеться, він порушуватиме міжнародне законодавство і територіальну цілісність України. США не визнаватимуть результати незаконного референдуму», – зазначила речниця зовнішньополітичного відомства США.

Джен Сакі також наголосила на розчаруванні Вашингтоном діями російської влади, яка «не використала свій вплив для того, щоб запобігти проведенню «референдуму»». У Держдепартаменті США додали, що російські війська і далі перебувають біля кордону з Україною. У Вашингтоні закликають Росію «обрати шлях імплементації Женевських домовленостей».

Напередодні з закликом до проросійських сепаратистів скасувати проведення «референдуму» на Донбасі виступила парламентська асамблея ОБСЄ.
XS
SM
MD
LG