Доступність посилання

ТОП новини

Росія готова говорити з Україною про ціну газу після оплати частини боргу – Медведєв


Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв
Російська сторона готова проводити переговори про ціну на газ для України та умови його постачання у разі, якщо буде оплачена хоча б частину боргу, повідомив прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

«Ніхто ніколи не говорив: негайно віддайте чотири мільярди доларів. Але ви покажіть, що ви готові це робити... Якщо вони частину заплатять – це, як мінімум, основа для розмов. Ми готові обговорювати, що нам робити з цією проблемою. Ми готові обговорювати те, яким чином нам підтримати зараз життя людей в Україні. У цьому сенсі, напевно, ми готові навіть наступити на свої інтереси при обговоренні того, як нам далі щодо газу співпрацювати. Це, по суті, фінансова допомога», – сказав Медведєв.

Він також висловив сподівання, що європейські партнери «змусять хоча б частину грошей, які Україна отримала, перевести «Газпрому».

Днями російський «Газпром» виставив «Нафтогазу України» попередній рахунок за червень у розмірі 1,66 мільярда доларів. За даними російської компанії, борг України наразі становить близько 3,5 мільярда доларів.

Український прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова сплатити рахунки за російський газ упродовж десяти днів після підписання з «Газпромом» документу, яким буде продовжено колишню ціну на газ у 268,5 доларів за тисячу кубів.

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG