Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 13:01

Тимошенко пропонує провести референдум щодо держустрою, членства в НАТО і ЄС


Юлія Тимошенко
Лідер «Батьківщини», екс-прем’єр України Юлія Тимошенко виступає з ініціативою провести референдум у день виборів президента і винести на нього питання про державний устрій, а також про можливе приєднання до Євросоюзу і НАТО.

«Сьогодні на сході та півдні України люди живуть з ідеєю референдуму. Я хотіла б запропонувати і народу України, і політикуму винести кілька питань на референдум, і провести його було б дуже добре під час президентських виборів», – сказала вона на зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у Києві.

За словами Тимошенко, необхідно чітко визначитися із зовнішньополітичною стратегією України. «Якщо це Євросоюз, то треба ставити на порядок денний питання членства в ЄС, тому що треба визначатися», – наголосила вона.

Лідер «Батьківщини» також пропонує запитати в українського народу на референдумі, чи підтримує він унітарну країну із посиленням при цьому місцевого самоврядування.

«Третє запитання, яке, на мій погляд, настав час поставити, – це як українці бачать шлях до захисту наших кордонів, зокрема, силою зброї. Підтримують українці вступ до НАТО чи підтримують позаблоковий статус», – пропонує Тимошенко.

Раніше уряд пропонував провести у день виборів президента 25 травня ще й загальнонаціональне опитування щодо єдності країни, територіальної цілісності й децентралізації влади. Урядовий законопроект про проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня був зареєстрований на сайті Верховної Ради. Але депутати не підтримали такої ідеї.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG