Доступність посилання

ТОП новини

Путін закликає Європу бути активнішою у стабілізації української економіки


З червня російський газ в Україну постачатиметься тільки за умови передоплати. Про це йдеться у відкритому листі президента Росії Володимира Путіна до європейських лідерів.

За словами Путіна, «Газпром» змушений був перевести Україну на передоплату, оскільки її борг за газ становить близько 3,5 мільярдів доларів.

Путін закликав Євросоюз активніше брати учать у пошуку шляхів стабілізації української економіки, яка перебуває у кризі.

Днями російський «Газпром» виставив «Нафтогазу України» попередній рахунок за червень у розмірі 1,66 мільярда доларів. За даними російської компанії, борг України наразі становить близько 3,5 мільярда доларів.

Український прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова сплатити рахунки за російський газ упродовж десяти днів після підписання з «Газпромом» документу, яким буде продовжено колишню ціну на газ у 268,5 доларів за тисячу кубів.

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG