Доступність посилання

ТОП новини

Польща солідаризується з кримськотатарським народом


Мітинг на підтримку кримськотатарського народу біля посольства Росії у Варшаві, 18 травня 2014 року
Мітинг на підтримку кримськотатарського народу біля посольства Росії у Варшаві, 18 травня 2014 року
Варшава – Поляки підтримували й надалі підтримуватимуть національні прагнення кримських татар. У цьому переконували учасники акцій солідарності з корінним народом Криму, що відбулися у Польщі з нагоди 70-річчя депортації кримських татарів з їхньої Батьківщини. Різноманітні заходи, організовані поляками та українцями, відбулись у Варшаві, Ґданську, Кракові та Любліні.

Поляки, українці, кримські і казанські татари, а також білоруси, які живуть у Польщі, прийшли у неділю до дипломатичних представництв Росії у Варшаві та Ґданську. Учасники цих віче говорили про те, що вони не погоджуються з російською анексією Криму й проводимуть різноманітні акції протесту аж доти, доки Кримський півострів не повернеться у склад України.

Біля брами посольства Російської Федерації у польській столиці запалали свічки пам’яті – так учасники мітингу вшанували жертв депортації 1944-го року. Ленур Керімов, кримський татарин, який живе у Варшаві, говорить, що українці та його єдинокровні брати пережили схожі трагедії.

«Це був злочин геноциду проти кримськотатарського народу – такого ж геноциду, як проти українського народу під час Голодомору, який радянська влада також заперечувала», – сказав Керімов. За його словами, у кримських татар багаті традиції мирного опору окупаційній владі. Тож Путін, каже він, анексуючи Крим, узяв собі на голову велику проблему.

«Ми й надалі протестуватимемо» – польський активіст

Бартош Крамек, голова польського фонду «Відкритий діалог» запевняє, що ані кримські татари, ані українці не залишаться наодинці з російським агресором. Він говорить:

Ми й надалі протестуватимемо, робитимемо все, що в наших силах, щоб закінчилася російська агресія, а російські війська вивели з Криму
Бартош Крамек
«Триває російська агресія проти України, триває російська окупація Криму. Ми – поляки, польське громадянське суспільство, представники Європейського союзу – з цим не погодимося. Ми й надалі протестуватимемо, робитимемо все, що в наших силах, щоб закінчилася російська агресія, а російські війська вивели з Криму, щоб Крим повернувся в Україну».

Вже у вівторок, як розповів Радіо Свобода Бартош Крамек, у Варшаві відбудеться пікетування посольсьва Франції. Він пояснює:

«Крім цього, ми протестуємо проти дій таких держав як Франція, які, будучи членами НАТО і ЄС, продовжують продавати зброю, військові кораблі російським збройним силам, російському військовому флоту. Це якась шизофренія, це неприпустимо, тож у найближчий вівторок ми будемо протестувати біля посольства Франції».

«Премія солідарності» як обітниця поляків пам’ятати про автохтонів Криму

У тому, що Польща не залишить кримських татар напризволяще, переконаний Кшиштоф Становський, голова Фонду міжнародної солідарності. За його словами, про це свідчить рішення, ухвалене у Варшаві, про вручення польської державної «Премії солідарності» лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.

Становський пояснює, що ця нагорода – це так звана польська Нобелівська премія. Цього року її вручатимуть уперше. Те, що «Премію солідарності» присуджено саме Джемілєву, за словами Становського, свідчить про велику вагу кримськотатарського питання для поляків.

Польща вважає Крим частиною України
Кшиштоф Становський
«Польща вважає Крим частиною України», – наголосив голова фонду.

Він нагадує, що у понеділок в Україну вирушає майже сто польських спостерігачів, які стежитимуть за перебігом президентських виборів. Цього року у Крим вони не поїдуть. Проте, переконаний Становський, вже на наступних президенських виборах спостерігачі з Польщі працюватимуть, зокрема, й в українському Криму.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG