Доступність посилання

ТОП новини

У Будинку профспілок в Одесі виявили хлороформ – МВС


У Будинку профспілок в Одесі, де 2 травня загинули кілька десятків людей, виявили речовину хлороформ, що застосовується в медицині, заявив начальник Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України Віталій Сакал.

«У смітті та сажі, які було вилучено в результаті огляду приміщень Будинку профспілок, було виявлено таку речовину, як хлороформ. Вона відома всім: її використовують під час проведення хірургічних операцій, але звідки вона взялася у Будинку профспілок, нині ми встановлюємо», – сказав він.

«Вдихання парів хлороформу – є відповідний висновок експертизи – призводить до зупинки дихання, що й сталося у нас. 32 людини загинули не від високої температури, а внаслідок дії невідомої речовини, зупинки серця та задухи», – зазначив Сакал.

Начальник Головного слідчого управління також зауважив, що суміш, що містить хлороформ, була у Будинку профспілок не один день. «За словами експертів, якщо вона довго перебуває в повітрі і контактує з ним, то вона переходить у небезпечну речовину. І навіть не потрібно її нагрівання, її вдихання призводить до непоправних наслідків для здоров’я», – пояснив він.

Сакал також повідомив, що для того, щоб ретельніше провести експертизу, українські правоохоронці звернулися до посольства Ізраїлю в Україні з проханням надати кваліфікованих експертів та допомогти українським фахівцям.

Внаслідок сутичок і масових заворушень 2 травня в Одесі загинули 48 людей, постраждали – близько 250. Більшість людей загинули під час пожежі в одеському Будинку профспілок.
XS
SM
MD
LG