Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 05:43

Для участі у виборах я продав корову – «кандидат» у мери Києва Олег Маслюк


Для участі у виборах я продав корову – «кандидат» в мери Києва Олег Маслюк
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:13:00 0:00

Для участі у виборах я продав корову – «кандидат» в мери Києва Олег Маслюк

Київ – «Я прийду і буду щось робити. Буду гарне робити. Я поганого не вмію робити» – приблизно такою є політична програма віртуального кандидата в мери Києва Олега Маслюка. Корупцію ж у столиці він обіцяє подолати, коли «пощупає її». Насправді Олег Маслюк це гумористичний інтернет-проект, який висміює справжніх кандидатів і їхню демагогію. Однак виборці часто не розуміють цього.

– Олеже, чому простий українець з села Бондарка вирішив піти в мери Києва? Для чого це Вам?

– Ви знаєте, я завжди відповідаю на це запитання однаково: в один прекрасний момент, лежачи на дивані, я підвів очі на стелю і зрозумів, що я свою посаду переріс. Мені потрібно дещо більше. І орієнтуючись на те, що Київ – це не лише кияни, а й приїжджі хлопці, я вирішив податися сюди, щоб за їхньою допомогою і своїм умінням керувати зробити щось для людей.

– Пане Маслюк, як Ви плануєте здобути голоси молодих виборців?
Молодий виборець, він як хитра собака. Його так просто не проведеш. Оцими усіма закликами до перемоги, до стабільності

– Знаєте, дуже просто. Молодий виборець, він як хитра собака. Його так просто не проведеш. Оцими усіма закликами до перемоги, до стабільності. Багато молоді, яка зараз є в Києві, вона ж приїжджа. Приїжджають здобувати освіту, йдуть на роботу, але ж коріння то є. Я теж приїжджа людина. Тому завдяки цьому я буду завойовувати, ой, погане слово, буду здобувати голоси моїх хлопців.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


– Про що йдеться в економічному блоці Вашої передвиборчої програми?
Я кажу прагматично: я прийду і буду щось робити. Гарне робити. Я поганого не вмію робити. Ну, хіба трохи

– Я вам скажу чесно, до економічних питань, соціальної політики, ми підходили дуже складно, тому що я з Бондарки прийшов. Яка там економіка – раз-два і всьо. А Київ – це ж набагато масштабніший суб’єкт. Тому ми були дуже обережні з цим. Бо зараз як скажемо, як наплетемо, а потім розгрібай з цим. Зараз люблять наговорити, а його ж вирішувати, як мені сказали експерти, років 30. Я кажу прагматично: я прийду і буду щось робити. Буду гарне робити. Я поганого не вмію робити. Ну, хіба трохи.

– А звідки у Вас гроші на передвиборчу кампанію?

– Мені часто ставлять це запитання. От усіх це цікавить. Все дуже просто, прозоро і чесно. Значить, мій штаб і я особисто, ми продали мою корову. Маня її звали. Хороша була, зараза. Ну, що ж не зробиш заради виборця. Але ж ви бачили, не така вже й широка у мене кампанія.

– Але ж у вас і біл-борди були. Це дорого.

– Я ж кажу, приїжджі – вони скрізь. З біл-бордами як вийшло: я зустрів свого сусіда, колись ми з ним справи вели. Він допоміг.

– На продовження запитання: а з корупцією як Ви плануєте боротися?
Боротися треба з тим, що бачиш і відчуваєш, і «щупаєш». Корупції не видно. Для того, щоб з нею боротися, її треба побачити. Я прийду до влади, пощупаю – і поборю

– Знаєте, боротися треба з тим, що бачиш і відчуваєш, і «щупаєш». Корупції не видно. Для того, щоб з нею боротися її треба побачити. Я прийду до влади, пощупаю і поборю.

– Якими будуть Ваші перші кроки на посту мера, якщо Ви переможете?

– У мене є чітка програма: влада приїжджим. От треба прийти і побачити, де є проблема: приходиш на город: там картопля поросла бур’яном, там картоплю колорадський жук поїдає. Коли ти ще не на городі, то ти ще не знаєш, який кущ об’їдають.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


– Насправді «Олег Маслюк» – це проект, успішний інтернет-мем, відео якого дуже популярне у соцмережах. Чи може бути такий проект зацікавити аполітичних людей виборами?

– Те, що ми робимо, має на меті щось корисне. Ми виступаємо в соцмережах. Інтернет – це той плацдарм, який цікавить молодь. Тому цей проект «Олег Маслюк – мер Києва» буде цікавий молоді, і тій самій аполітичній. І, можливо, хтось із них, переглядаючи це відео, зрозуміє: «У нас же вибори 25-го!». А цікаво, хто ж там ще з кандидатів є? Або у кого яка програма?

Знаєте, в чому кумедність цього образу? Мої гасла не набагато відрізняються від справжніх гасел, але вони подаються абсурдно. Ті, хто раніше політикою не цікавився, у них була антипатія до абсолютно всіх кандидатів, задумаються: цікаво, а що ж там в інших, хто чим відрізняється?

Але проект зараз стає все більш реалістичним, ми вже його не повністю контролюємо.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


– Ви з цим зіткнулися, коли вийшли «агітувати» на вулицю?
Я їм розповідаю свою програму, яка по суті є саркастичною. Вони вслуховуються, ставлять запитання

– Так, у нас була акція, ми вийшли на вулицю, де стояли намети інших кандидатів. Ми поставили свою палатку, бренд-вол, крутили українські народні пісні і роздавали листівки. Люди серйозно ставилися до цього, писали пропозиції, побажання …. Я їм розповідаю свою програму, яка, по суті, є саркастичною. Вони вслуховуються, ставлять запитання: а як же екологія, а як соціальна політика?

Люди мислять так: роздають листівки, значить, треба їм вірити. Не лишилося в людей відчуття чогось іронічного, саркастичного. Вони вірять усьому, що їм говорять, це дуже погано, бо якщо потік інформації є, то треба його фільтрувати.

– Образ кандидата багатий на можливості для висміювання?
Скрізь ці білборди, плакати, обіцянки, роздаванки

– Люди по всій країні думають політикою. На цій ниві дуже багато жартів. Скрізь ці білборди, плакати, обіцянки, роздаванки. Я подивлюся, як до мене будуть ставитися люди, може, я стану невіртуальним кандидатом. Може, стану реальним і піду балотуватися. Але насправді я не можу вам сказати, що буде після 25 травня.
  • 16x9 Image

    Марічка Набока

     У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2010 отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Має публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі Ера. На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG