Доступність посилання

ТОП новини

Росія обіцяє відреагувати на розширення «Списку Магнітського»


Сергій Магнітський
Сергій Магнітський
Росія обіцяє відреагувати на санкції США проти 12 російських чиновників у рамках «Списку Магнітського». Ці санкції є «необґрунтованими і продиктованими цинічним бажанням використати людську трагедію для недобросовісних політичних цілей», – йдеться у заяві уповноваженого МЗС Росії з прав людини Костянтина Долгова.

«Зрозуміло, що вседозволеність санкцій щодо Росії без реакції не залишаємо. Будемо керуватися не тільки принципом взаємності, але і міркуваннями справедливості, застосовуючи обмежувальні заходи до тих, хто уникнув відповідальності за злочини щодо прав людини у США і порушення прав російських громадян», – зазначив Долгов.

Учора США заявили про запровадження санкцій ще проти дванадцяти росіян за звинуваченням у порушеннях прав людини. Йдеться зокрема про працівників в’язниці, які не надали медичної допомоги Сергію Магнітському, який викрив податкове шахрайство в Росії.

За повідомленням Міністерства фінансів США, санкції та візові обмеження вводяться згідно з так званим «Списком Магнітського». Цей документ заморожує будь-які банківські рахунки чи нерухомість, які належать цим особам і забороняє громадянам США вести справи з ними.

2009 року юрист Сергій Магнітський помер після 11 місяців перебування за ґратами. Він був заарештований за ухиляння від сплати податків у 2008 році після того, як викрив схему крадіжок російськими чиновниками державного майна.

Його арешт і смерть викликали міжнародний протест. Сполучені Штати ухвалили «Список Магнітського», який передбачає заборону на в’їзд до США російських чиновників, причетних до цієї справи.

«Список Магнітського» – закон, названий так на згадку про померлого в московському СІЗО аудитора фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, був ухвалений конгресом США наприкінці 2012 року. Він передбачає візові й економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку американських парламентарів, до порушень прав людини.
XS
SM
MD
LG