Доступність посилання

ТОП новини

Питання медіахолдингу «Вести» вирішував юрист Курченка – YanukovychLeaks


Сергій Курченко
Сергій Курченко
Юридичні питання, пов’язані з діяльністю медіа-холдингу «Вести» відносилися до штатних обов’язків юриста групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка, Анни Ситник. Це випливає з документів, відновлених проектом «Канцелярська сотня», опублікованих на сайті YanukovychLeaks.

Йдеться про штатний розклад юридичного відділу групи компаній ВЕТЕК. Згідно з цим документом , в обов’язки Анни Ситник, окрім «Вестей», входила реєстрація торгових марок, взаємодія з Антимонопольним комітетом і держорганами.

Крім того, після придбання Курченком Одеського нафтопереробного заводу у 2013 році, Ситник увійшла до Наглядової ради НПЗ.


Медіа-холдинг «Вести», заснований екс-редактором газети «Сегодня» Ігорем Гужвою, вийшов на ринок у травні 2013 року. Як запевняв Гужва, проект мав розвиватися на позикові кошти, проте назвати позичальників головний редактор відмовився. «Власник компанії – я, як фізична особа. Проект розвивається на позикові кошти. Позичальники, за умовами нашої домовленості, просять дотримуватися конфіденційності», – заявив Гужва в інтерв’ю інтернет-виданню «Телекритика».

Гужва не відповів на телефонні дзвінки YanukovychLeaks з проханням про коментарі. Телефони компанії ВЕТЕК відключені. Останнє офіційне повідомлення опубліковане 23 квітня. У ньому цитується сам Сергій Курченко, який «вважає відвертим підтасовуванням фактів заяву влади України про нібито тіньові схемах компаній ГК ВЕТЕК».

За даними Міндоходів, рахунки ТОВ «Вести Мас-Медіа», заблокували в рамках розслідування справи про відмивання коштів.

Також 22 травня податкова міліція заблокувала рахунки ТОВ «Вести Мас-Медіа» в рамках кримінального провадження за статтями «фіктивне підприємництво» та «легалізація доходів, отриманих неправомірним шляхом».

Як повідомляє «Телекритика» з посиланням на джерело в правоохоронних органах, слідство встановило, що медіа-холдинг отримав близько 100 мільйонів гривень від структур, пов’язаних з Курченком – молодим мільярдером з тісними зв’язками в уряді президента втікача Віктора Януковича, і численними енергетичними та медіа-активами.

Українська влада звинувачує Курченка в махінаціях, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, а також інших злочинах. Він перебуває в розшуку.
XS
SM
MD
LG