Доступність посилання

ТОП новини

Командувач армії Таїланду зупинив конституцію та розігнав протестувальників


Армія Таїланду, 20 травня 2014
Армія Таїланду, 20 травня 2014
Командувач армії Таїланду Прают Чан-Оча зупинив дію конституції, взяв під контроль медіа та розігнав протестувальників у Бангкоку. Хоча, як зазначив речник таїландської армії, дію конституції зупинено тимчасово. Протестувальникам, яких називають «червоними сорочками», наказали розійтися, або ж їх розженуть солдати, й вони залишили місце демонстрації.

Генерал Прают Чан-Оча заявив у четвер на національному телебаченні, що перебирає владу, щоб відновити порядок і запровадити реформи в країні. За словами командувача армії, протестувальників із місць акцій виведуть військові, а комісія, яка 20 травня оголосила воєнний стан, керуватиме країною. Як заявив Прают, захоплення влади військовими не вплине на відносини Бангкока з іншими країнами.

20 травня армія Таїланду оголосила про запровадження в країні воєнного стану, але відкинула припущення про спробу захоплення влади шляхом перевороту.

З листопада, коли в Таїланді почалися протести, жертвами насильства стали близько 30 людей.

Після того, як раніше цього місяця Конституційний суд відсторонив від посади прем’єра Таїланду Їнґлак Чинават (сестру екс-прем’єра Таксіна Чинавата, який живе у вигнанні), країною керував тимчасовий кабінет міністрів.

Захоплення влади Праютом є 12-м військовим переворотом у Таїланді з 1932 року.

Заява генерала Праюта з’явилася після другого дня переговорів між владою і лідерами опозиції, які не змогли домовитися щодо вирішення політичної кризи в Таїланді.
XS
SM
MD
LG