Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті відзначають День героїв


На урочисте віче з нагоди Дня героїв в Івано-Франківську зібралися сьогодні ветерани визвольних змагань, представники обласної і міської влади, духовенство, молодь біля пам’ятника засновникові ОУН-УПА Євгенові Коновальцю на однойменній вулиці.

За словами голови Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдана Боровича, «Євген Коновалець, який прийшов в історію боротьби за незалежну України, побувавши в тенетах російської імперії, в Сибірах, став засновником ОУН і знайшов у собі сили об’єднати всі політичні партії, структури, щоб одним поштовхом стати на боротьбу за справді вільну, незалежну Україну».

Про новітніх героїв говорив отець Михайло Дудар із Гошева, який на Майдані у Києві відспівував в останню путь Героїв Небесної Сотні. Він наголосив, що немає у світі аналогів національно-визвольної боротьби українського народу, і назвав її феномени: «Запорізька Січ, героїчні десятиліття боротьби воїнів ОУН-УПА і новітня Січ, новітня УПА – наш Майдан».

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, проводячи паралелі між історією і сьогоднішніми подіями на сході України, зазначив, що зараз «нам бракує Євгена Коновальця з його рішучістю, з його патріотизмом, з його жертовністю і з його прекрасним знанням військової справи – якби сьогодні він жив, то антитерористична операція на сході України давно була б завершена і жодного сліду від сепаратистів, терористів, російських диверсантів на українській землі не було б».

В Івано-Франківську на вшанування пам’яті українських героїв покладені також вінки до пам’ятників Степанові Бандері, страченим націоналістам, В’ячеславу Чорноволові, до меморіальної дошки Василю Бандері, могили Романа Гурика з Небесної Сотні.

На Прикарпатті традиційно на День героїв проходять урочистості у Старому Угринові, де народився Степан Бандера, у селі Грабівка, яке вважають повстанською столицею у Чорному лісі. Завтра з Дем’янового Лазу стартує 40-кілометровий «Велопробіг єдності», присвячений Дню героїв.

Євген Коновалець загинув 23 травня 1938 року, саме цей день відзначається як День героїв.
XS
SM
MD
LG