Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні спостерігачі: вибори в Україні успішні, попри дії сепаратистів


Київ – Міжнародні спостерігачі вважають дострокові вибори президента України успішними, хоча через напружену політичну ситуацію голосування стало неможливим у Криму та на кількох округах на Сході України. Про це вони заявили на брифінгу в Києві. Водночас представники місій ПАРЄ і ОБСЄ висловили сподівання, що незабаром відбудуться і парламентські вибори, а також заявили, що ЄС продовжуватиме діалог, зокрема, щодо візової лібералізації.

Процес голосування і підрахунку голосів був прозорим і загалом відповідав процедурам, незважаючи на велику кількість виборців на дільницях і те, що волевиявлення відбувалося в умовах небезпеки. Про це заявив спеціальний координатор місії короткочасного спостереження ОБСЄ Жуау Суаріш.

Попри те, що на момент брифінгу підрахунок голосів ще не завершився, він привітав із перемогою Петра Порошенка і схвалив його рішення їхати на Донбас.

«Я переконаний, що Петро Порошенко – дуже досвідчений політик, людина діалогу, він – бізнесмен, і тому розуміє важливість компромісу. Тому, що найважливіша річ – мати діалог з усіма, навіть із сепаратистами. Діалог – джерело миру і співпраці між усіма українцями. Україна – чудова країна», – зазначив він.
Спостерігач від ОБСЄ Суаріш: чому українцям потрібен президент-бізнесмен
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:29 0:00

Українці хочуть бути господарями своєї долі – представник НАТО

Тим не менш, міжнародні спостерігачі говорять про те, що волевиявлення відбувалося в умовах небезпеки як для виборців, так і для членів комісій. Неможливим було голосування у Криму, а також на деяких округах у Донецькій і Луганській областях.

Очільник делегації Парламентської асамблеї НАТО Карл Ламерс розповів: «Ми чули вчора (у неділю) багато історій від звичайних людей, які виконують свій обов’язок із самовідданістю і професіоналізмом. Іноді вони наражались на залякування, погрози насильством і навіть фізичних атак. Українці голосували у великій кількості, що знову продемонструвало: вони хочуть бути господарями своєї долі, вони хочуть вести свою країну у майбутнє і об’єднати Україну».
ЄС готова підтримувати Україну на новому етапі міжнародних переговорів, щоб подолати загрозу національній цілісності
Йоран Фарм
Представники ОБСЄ та Європейського союзу заявили про підтримку теперішнього політичного курсу України. Голова делегації Європейського парламенту Йоран Фарм зазначив: «Завдання президента – економічна консолідація, політичні реформи для об’єднання країни. Я переконаний, що новообраний президент розуміє необхідність негайної конституційної реформи, ведення діалогу з усіма регіонами і частинами України. ЄС готова підтримувати Україну на новому етапі міжнародних переговорів, щоб подолати загрозу національній цілісності. Ми також готові завершити процес візової лібералізації, як тільки будуть виконані всі необхідні умови».
Вибори відбулися успішно – міжнародні спостерігачі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

За даними місії зі спостереження за виборами ОБСЄ, у різних регіонах України працювало близько 1400 спостерігачів із 49 країн. Голова місії Тана де Дзулуета серед позитивних моментів цьогорічних виборів назвала відсутність зловживання адмінресурсом та відсутність перешкод для голосування національним меншинам. Винятками, за даними спостережних місій, однак, стали кримські татари та роми.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG