Доступність посилання

ТОП новини

Газові переговори у Берліні завершилися безрезультатно – «Нафтогаз»


У газових переговорах з Росією, які відбувалися за участю ЄС, ніякого прогресу досягнуто не було. Про це йдеться у повідомленні прес-служби української компанії «Нафтогаз».

«Українська сторона знову озвучила необхідність пакетної угоди, яка буде регламентувати погашення виставлених рахунків з одного боку, і умови подальших поставок газу в Україну, що включають питання тимчасової ціни газу до завершення суперечки шляхом переговорів або арбітражного врегулювання, з іншого. Російська сторона також не погодилася з пропозицією Єврокомісії щодо врегулювання ситуації», – повідомляють у «Нафтогазі».

У «Нафтогазі» зазначають, що «українська сторона у черговий раз підтвердила свою готовність погасити неоплачені рахунки за умови досягнення цивілізованого компромісу, що буде гарантувати безперебійність поставок газу в Україну».

Як заявив російський міністр енергетики Олександр Новак після зустрічі за участю єврокомісара з питань енергетики Ґюнтера Еттінґера та міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрія Продана, яка відбулася у понеділок у Берліні, Росія готова вести з Україною переговори про ціну на газ, якщо до 31 травня Київ погасить 2,5 мільярда доларів боргу за спожите паливо.

Російський «Газпром» виставив «Нафтогазу України» попередній рахунок за червень у розмірі 1,66 мільярда доларів. За даними російської компанії, борг України наразі становить близько 3,5 мільярда доларів.

Український прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова сплатити рахунки за російський газ упродовж десяти днів після підписання з «Газпромом» документу, яким буде продовжено колишню ціну на газ у 268,5 доларів за тисячу кубів.

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

За інформацією «Нафтогазу», наступний раунд тристоронніх газових переговорів за участю України, Росії і ЄС буде проведено до кінця цього тижня.
XS
SM
MD
LG