Доступність посилання

ТОП новини

Українці продемонстрували прагнення до демократії – міжнародні спостерігачі


Попри серйозні виклики президентські вибори в Україні були проведені належним чином. Про це йдеться у попередній заяві міжнародної спостережної місії «Національного демократичного інституту» (НДІ).

За словами спостерігачів НДІ, «українці масово прийшли на дільниці у більшості регіонів країни, і таким чином не просто обрали нового президента, а продемонстрували світові своє прагнення до суверенітету, єдності та демократії».

«Це були найважливіші вибори за всю історію незалежної України», – зазначили члени делегації. На думку спостерігачів, ці вибори «стали наслідком демонстрацій на Євромайдані, який докорінно змінив політичну динаміку в Україні, та окупації Криму і дій озброєних сепаратистів на території Донеччини та Луганщини, спрямованих на зрив виборів».

Делегацію НДІ, до якої входило 38 членів, очолювали колишній державний секретар США Мадлен Олбрайт та Ана Паласіо, колишній міністр закордонних справ Іспанії.

США привітали вибір українців і заявивли, що продовжуватимуть працювати з новообраним президентом.

Спостерiгачi вiд мiсiї Органiзацiї з безпеки і співпраці в Європi зазначили, що президентськi вибори в Україні вiдбулися вiдповiдно до мiжнародних норм i стандартiв.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що президентські вибори в Україні пройшли «не без проблем», але в цілому це позитивний крок. За його словами, Москва готова до діалогу з представниками Києва і з Петром Порошенком.

За повідомленням ЦВК, в електронну систему «Вибори» внесено близько 90% бюлетенів, лідирує Петро Порошенко, маючи підтримку виборців понад 54%.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG