Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Україні пройшли чесно – «Опора»


Президентські вибори в Україні пройшли чесно, і результат підрахунку відповідає волевиявленню виборців. Про це сьогодні у Києві на прес-конференції громадських спостерігачів заявила Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм Громадянської мережі «Опора».

За прогнозом «Опори», Порошенко отримає 53,4% голосів виборців, Тимошенко 13,2%. Інші кандидати набрали в сумі 31, 8 % голосів, недійсними буде 1,6% бюлетенів.

При цьому Айвазовська назвала «людьми з великим стрижнем» і «героями» представників виборчих комісій на Сході України, які намагалися провести голосування, попри прямі загрози своєму життю.

За оцінкою «Опори», виборчі комісії деколи порушували закон, але ці інциденти не мали масового характеру.

«Під час цієї виборчої кампанії ми зафіксували 633 порушення, тим не менше в системному плані вони не вплинули на результат голосування», – сказала Айвазовська.

Серед порушень – завчасне відкриття виборчих дільниць. Крім цього, майже на 7% ДВК не вели протокол підготовчого засідання, на майже 5% не було печаток. Протягом першої годин голосування найпоширенішими порушеннями були спроби видачі бюлетенів без пред’явлення виборцями документів та спроби проголосувати без належних підстав (на 7% дільниць).

При цьому Айвазовська виступила проти проведенню одночасних виборів президента і місцевих виборів. «Черги, зокрема, у Києві виникли через неспроможність ДВК одночасно організувати вибори», – вважає спостерігач.

На відміну від президентських виборів, на місцевих виборах в «Опорі» помітили спроби підкупу та застосування адміністративного ресурсу.

«Опора» прогнозує, що в Києві Віталій Кличко набере 55,8% , Леся Оробець – 8,4%, Володимир Бондаренко – 7, 8% .
XS
SM
MD
LG