Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії обурене закликами екс-посередника ОБСЄ в Україні вивести спостерігачів зі Сходу


Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії
Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії
Міністерство закордонних справ Росії обурене закликами екс-посередника ОБСЄ в Україні і організатора трьох «круглих столів» національної єдності Вольфганга Ішингера щодо виведення спостерігачів зі сходу країни. Про це йдеться у заяві МЗС Росії, розміщеній в суботу на сайті відомства.

«Не можемо погодитися з пропозицією Ішингера розглянути питання про відкликання спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Навпаки, саме зараз, в умовах цілеспрямовано нарощуваної Києвом каральної операції на сході країни, принципово важливо активізувати роботу міжнародних спостерігачів, завдання яких неупереджено фіксувати і повідомляти про всі факти та інциденти в районі безпеки і про порушення прав людини», – зазначає російське МЗС.

«Відверте здивування викликали, поширені німецькою пресою погляди Ішингера про такий собі «міжнародний супровід» російсько-українського діалогу, голослівні звинувачення на нашу адресу про «недостатній контроль кордону». А заклики до «активізації антитерористичної операції» на південному Сході просто обурливі. Такий набір тез ми чули неодноразово, але переважно з Києва та далекого Вашингтона», – йдеться в повідомленні.

Днями німецький дипломат Вольфганг Ішингер, який отримав від ОБСЄ мандат посередника в розв’язанні кризи в Україні і був організатором трьох «круглих столів» (у Києві, Харкові та Миколаєві) в інтерв’ю німецькому телебаченню заявив, що ОБСЄ може ухвалити рішення про виведення своїх спостерігачів з України в разі, якщо їхньому життю щось загрожуватиме. Ця заява з’явилася після повідомлень про те, що дві групи спостерігачів по четверо осіб в Донецькій та Луганській областях не виходять на зв’язок. Наразі точних відомостей про те, де вони перебувають і чи все з ними гаразд – немає.

Крім того, донедавна посередник по Україні від ОБСЄ Вольфганг Ішингер заявив, що покидає цю посаду. Наступника ще не обрано.
XS
SM
MD
LG