Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 16:22
Новини | Політика

МЗС Росії обурене закликами екс-посередника ОБСЄ в Україні вивести спостерігачів зі Сходу


Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії
Міністерство закордонних справ Росії обурене закликами екс-посередника ОБСЄ в Україні і організатора трьох «круглих столів» національної єдності Вольфганга Ішингера щодо виведення спостерігачів зі сходу країни. Про це йдеться у заяві МЗС Росії, розміщеній в суботу на сайті відомства.

«Не можемо погодитися з пропозицією Ішингера розглянути питання про відкликання спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Навпаки, саме зараз, в умовах цілеспрямовано нарощуваної Києвом каральної операції на сході країни, принципово важливо активізувати роботу міжнародних спостерігачів, завдання яких неупереджено фіксувати і повідомляти про всі факти та інциденти в районі безпеки і про порушення прав людини», – зазначає російське МЗС.

«Відверте здивування викликали, поширені німецькою пресою погляди Ішингера про такий собі «міжнародний супровід» російсько-українського діалогу, голослівні звинувачення на нашу адресу про «недостатній контроль кордону». А заклики до «активізації антитерористичної операції» на південному Сході просто обурливі. Такий набір тез ми чули неодноразово, але переважно з Києва та далекого Вашингтона», – йдеться в повідомленні.

Днями німецький дипломат Вольфганг Ішингер, який отримав від ОБСЄ мандат посередника в розв’язанні кризи в Україні і був організатором трьох «круглих столів» (у Києві, Харкові та Миколаєві) в інтерв’ю німецькому телебаченню заявив, що ОБСЄ може ухвалити рішення про виведення своїх спостерігачів з України в разі, якщо їхньому життю щось загрожуватиме. Ця заява з’явилася після повідомлень про те, що дві групи спостерігачів по четверо осіб в Донецькій та Луганській областях не виходять на зв’язок. Наразі точних відомостей про те, де вони перебувають і чи все з ними гаразд – немає.

Крім того, донедавна посередник по Україні від ОБСЄ Вольфганг Ішингер заявив, що покидає цю посаду. Наступника ще не обрано.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG