Доступність посилання

ТОП новини

НАТО переглядатиме співпрацю з Росією


Міністри оборони з 28 країн НАТО обговорять місце розташування військ Альянсу у східних країнах-членах у відповідь на дії Росії в України. Про це повідомляє керівництво НАТО.

Під час зустрічі у Брюсселі 3-4 червня, керівники оборонних відомств країн НАТО мають переглянути угоду про співпрацю з Росією від 1997 року у якій йшлося, що Альянс утримуватиметься від «додаткового розміщення постійних сил безпеки».

Представники кількох країн з пост-радянського блоку, які приєдналися до НАТО, заявили про необхідність посилення безпеки після того, як у березні Росія анексувала український Крим.

«Це ключ до всього, що відбувається у НАТО», – зазначають в Альянсі.

Очікується, що рішення щодо розгортання військ НАТО буде ухвалено на саміті Альянсу, який проходитиме у вересні у Вельсі.

Раніше НАТО оголосило про посилення охорони повітряного простору, моря та суші у країнах Східної Європи, щоб протистояти можливій російській агресії.

За оцінками оглядачів, на кордоні з Україно Росія сконцентрувала багато своїх військових. Москва це спростовує і звинувачує Захід у підігріванні напруги.
XS
SM
MD
LG