Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: затримали постачальника зброї для диверсійних груп на сході


Служба безпеки України заявляє про затримання безпосереднього організатора і координатора постачання з Росії зброї і боєприпасів для диверсійних і терористичних груп, що діють на території Донецької і Луганської областей.

«Встановлено, що громадянин України Г. в інтересах терористичної організації «Луганська народна республіка» 31 травня цього року у взаємодії з представниками ГРУ ГШ ЗС РФ, російськими прикордонниками і своїми спільниками з числа місцевих «сепаратистів», організував незаконний в’їзд на територію нашої держави з Росії 7 вантажівок з озброєнням і боєприпасами», – йдеться в повідомленні СБУ.

Крім постачання зброї до східних регіонів України, ця особа, за даними СБУ, в інтересах іноземної сторони здійснювала вербування громадян з числа колишніх військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів у Києві й інших регіонах з метою їх подальшої відправки до Донецької та Луганської областей для участі у збройних нападах на місцевих жителів і сили АТО.

З метою поширення сепаратистських настроїв в Україні, затриманий організував виготовлення агітаційних листівок підривної спрямованості, які планував розповсюджувати у Києві, додали в СБУ. «У вказаних друкованих матеріалах містились заклики від імені так званої «Київської республіки» вступати до лав терористичних організацій і чинити спротив чинній владі. Інші листівки, в яких йшлося про «криваві гроші» та «фашизм», планувалось розклеювати на банкоматах Києва», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними СБУ, 2 червня цього року затримали трьох спільників Г., які намагалися організувати постачання з Києва амуніції для бойовиків на сході України. Проти затриманого громадянина Г. порушили справу за статтею «створення терористичної групи чи терористичної організації».
XS
SM
MD
LG