Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада розширила повноваження суб'єктів боротьби з тероризмом


Бойовики батальйону «Восток» під час тренувань неподалік Донецька
Бойовики батальйону «Восток» під час тренувань неподалік Донецька
Верховна Рада внесла зміни до законів України, що стосуються боротьби з тероризмом. За документ, який обʼєднує ці зміни, проголосували 239 народних депутатів із 332 зареєстрованих у залі засідань.

Ухвалений закон зокрема пропонує надати Міноборони повноваження з забезпечення захисту від терористичних посягань об’єктів та майна Збройних сил України, зброї масового ураження, ракетної і стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин, що перебувають у військових частинах або зберігаються у визначених місцях, у випадку залучення до проведення антитерористичної операції.

Центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону та органів охорони державного кордону, пропонується розширити повноваження щодо надання Антитерористичному центру при Службі безпеки України необхідних сил і засобів і забезпечення їх використання не тільки на території пунктів пропуску через державний кордон України, а й узагалі на всій території під час проведення антитерористичних операцій.

Крім того, закон розширює повноваження відповідних суб'єктів боротьби з тероризмом у рамках проведення АТО, визначення взаємодії керівників учасників АТО з керівниками підприємств, установ і організацій у районі її проведення, що дасть змогу комплексно вирішувати проблеми відновлення в повному обсязі правопорядку та належного режиму функціонування органів державної влади, гарантувати безпеку життя і здоров'я громадян у відповідному регіоні, припиняти діяльність незаконних озброєних формувань терористів.

Як зазначив очільник фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, ухвалений закон визначає порядок захисту заручників, людей, які беруть участь у проведенні антитерористичної інформації, людей, які проживають на території, де проводиться ця операція.
XS
SM
MD
LG