Доступність посилання

ТОП новини

Якщо провокації проти України триватимуть, «Група семи» готова, щоб Росія знову поплатилася – Обама


Президент США Барак Обама виступає на саміті «Групи семи» у Брюсселі, 5 червня 2014

Брюссель – Українська-російська криза об’єднала найпотужніші держави світу проти російської протизаконної кровопролитної діяльності в Україні. Москву попереджають про можливість нових санкцій у разі продовження підриву української суверенності максимум через декілька тижнів. Водночас у Брюсселі відкидають кремлівську критику української антитерористичної операції, розцінюючи її як правомірну та зважену.

Країни найпотужнішого світового клубу держав – «Групи семи», які сьогодні завершили свій саміт у Брюсселі, чітко дали зрозуміти Москві, чого від неї чекають.

Закликаємо Росію прискорити відведення своїх військ від українського кордону, припинити потоки зброї та військових через цей кордон
Герман Ван Ромпей


Президент США Барак Обама сказав, що Росія несе відповідальність за те, що діється в Україні. Голова Європейської ради Герман Ван Ромпей пояснив, що «Сімка» вітає й підтримує президента Петра Порошенка і від імені «Групи семи» радить росіянам не лише розпочати діалог із українським урядом, але й вдатися до інших першочергових кроків.

«Ми закликаємо Росію прискорити відведення своїх військ від українського кордону, припинити потоки зброї та військових через цей кордон. Росія має скористатися своїм впливом на озброєних сепаратистів, примусивши їх скласти зброю і припинити насилля», – наголосив Герман Ван Ромпей..

Голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей на саміті «Групи семи» у Брюсселі, 4 червня 2014 року
Голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей на саміті «Групи семи» у Брюсселі, 4 червня 2014 року


«Ми не спостерігатимемо за дестабілізацією України місяцями» Обама

Якщо Росія продовжуватиме свої провокації, нації «Групи семи» готові до того, щоб Росія за це знову поплатилася
Барак Обама

На зустрічі світових лідерів лунали застереження на адресу Кремля щодо нових санкцій, які можуть бути накладені на Росію, якщо вона не припинить дестабілізацію України, не повернеться до поваги міжнародного права і не відреагує на заклики «Групи семи», зазначив лідер США Барак Обама.

«Якщо Росія продовжуватиме свої провокації, з наших нинішніх дискусій зрозуміло, що нації «Групи семи» готові до того, щоб Росія за це знову поплатилася», – сказав Обама, уточнюючи, що «Група семи» не має наміру спостерігати протягом місяців за насиллям та дестабілізацією в Східній Україні. «Через два-чотири тижні ми ухвалимо подальше рішення», – пояснив президент США, висловлюючи надію, що Росія зробить все для того, щоб не потрапити під галузеві санкції.

Однак, це питання, додає зі свого боку Герман Ван Ромпей, детальніше буде розглянуте вже на саміті голів держав та урядів ЄС 26–27 червня в Брюсселі. Що ж до російської критики антитерористичної операції на сході України, то на думку лідерів «Групи семи», ці дії української армії та силовиків цілком правомірні.

«Українські Збройні сили проявили велику стриманість, згадайте Крим. Тепер вони намагаються відновити лад у країні, і це їхнє конституційне право», зауважив Ван Ромпей.

Франсуа Олланд виступає миротворцем

У п’ятницю у Франції більшість лідерів «Групи семи», а також президенти Росії та України братимуть участь у 70-річному ювілеї висадки військ союзників у Нормандії. Французький президент Франсуа Олланд каже, що «запросив президента Петра Порошенка як представника українського народу, який багато постраждав під час Другої світової війни».

Президент Франції Франсуа Олланд під час брифінгу на саміті «Групи семи», у штаб-квартирі Ради ЄС в Брюсселі, 4 червня 2014 року.
Президент Франції Франсуа Олланд під час брифінгу на саміті «Групи семи», у штаб-квартирі Ради ЄС в Брюсселі, 4 червня 2014 року.


Французький лідер зазначив, що мав на меті і припускає можливість зустрічі Порошенка та Путіна впродовж урочистостей. Так само інтригою покрита можлива зустріч президента Росії Путіна та лідера Сполучених Штатів Обами.

Чимало критики лунає на адресу президента Франції Олланда та лідера Великої Британії Камерона, які, попри міжнародні зусилля ізолювати Володимира Путіна, домовилися з ним про офіційні зустрічі.

Натомість британський прем’єр-міністр Дейвід Камерон каже, що на його думку такі перемови мати важливо. «Йдеться про важливий сигнал, який я донесу на зустрічі з Путіним увечері: те, що нині відбувається, неприпустиме. А по-друге, необхідні зміни. Дипломатія повинна мати можливість грати свою роль», – сказав Камерон. Він також наголошує, що російський лідер і новообраний президент України Петро Порошенко повинні налагодити належні відносини між своїми двома державами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG