Доступність посилання

ТОП новини

Дамський догідник: що каже Путін про жінок


Володимир Путін назвав колишнього державного секретаря США Гілларі Клінтон «слабкою» жінкою
Володимир Путін назвав колишнього державного секретаря США Гілларі Клінтон «слабкою» жінкою

Фаранжіс Найбула

Володимир Путін здивував багатьох, коли назвав колишнього державного секретаря США (і, можливо, кандидата на президента 2016 року) Гілларі Клінтон «слабкою» жінкою. Путін не вперше зробив суперечливу заяву про жінок.

Кремлівський лідер Володимир Путін виловився щодо Гілларі Клінтон під час інтерв’ю в прямому ефірі французької телевізійної станції 4 червня. Путін відповів на заяву, яку Клінтон зробила в березні, порівнявши російську анексію Криму з діями Адольфа Гітлера в Польщі, Чехословаччині й інших країнах Європи в 1930-х роках, нібито, для захисту прав німецьких меншин.

«Із жінками краще не сперечатися і краще не входити з ними в суперечки. Але пані Клінтон і раніше не вирізнялася особливою витонченістю у висловлюваннях. Нічого, ми з нею зустрічалися після цього і мило розмовляли на різних міжнародних заходах. Думаю, що і в цьому випадку можна було б знайти спільну мову. Але коли люди переходять певну межу, межу пристойності, це говорить не про їхню силу, а про їхню слабкість. Але для жінки слабкість це не найгірша якість», – сказав Путін

Задовго до його приходу в Кремль, в середині 1990-х, Путін, як повідомляють, зробив невтішний коментар і про свою тодішню дружину Людмилу.

«Будь-хто, хто може прожити хоча б два тижні з Людмилою, заслуговує на пам’ятник», – ці слова Путіна цитує у своїй книзі «Володимир Путін: Шлях до влади» Олег Блоцький.

У червні 2013 року, Путін оголосив про рішення подружжя «цивілізовано розвестися», що було офіційно зроблено цього року. В квітні, на щорічній прес-конференції Путін сказав, що повністю не виключає можливість другого шлюбу.

«По-перше, треба видати мою колишню дружину Людмилу заміж, потім я подумаю про себе», – сказав Путін.

Шокуючі заяви про зґвалтування

В інциденті 2006 року, який поширювався західними і російськими ЗМІ, випадково почули, що Путін вихваляв мужність колишнього президента Ізраїлю Моше Кацава, якого на той час обвинувачували у декількох сексуальних злочинах. Із 2011 року Кацав перебуває у в’язниці за зґвалтування і сексуальні домагання.

«Який (Кацав), виявляється, силач! Він зґвалтував 10 жінок, – процитувало Путіна російське видання. – Ми всі йому заздримо».

Кремль пізніше заявив, що коментар Путіна перекрутили. Російська мова «дуже складна» і жоден переклад не буде «в змозі відобразити сенс жарту».

Лестощі чи поверхове ставлення?

Відповідаючи у 2008 році на чутки щодо його стосунків із колишньою гімнасткою Аліною Кабаєвою, Путін сказав, що йому подобаються «усі російські жінки».

«Я не думаю, що когось ображу, якщо я скажу, що особисто вважаю, що наші російські жінки найталановитіші і найкрасивіші», – сказав Путін. Однак, він категорично відкинув всі припущення щодо романтичних зав’язків із Кабаєвою.

«Але не змушуйте мене сказати це слово на телебаченні!»

У 2012 році Путін назвав Pussy Riot, панк-перформанс арт гурт, «талановитими дівчатками», не дивлячись на те, що всі у феміністському колективі дорослі жінки.

Під час телевізійного інтерв’ю на «НТВ» Путіна запитали про його ставлення до рок-гурту.

«Чи знаєте ви, що означає назва гурту?» – запитав він журналіста. Той відповів, що знає, але не може сказати це слово на телебаченні.

«Дівчатка талановиті. Вони змусили всіх вас вимовляти це слово вголос. І навіть ті, хто знає переклад, все одно його вимовляє», – сказав Путін.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG