Доступність посилання

ТОП новини

У Росії порушили справу проти української Нацгвардії


Російські журналісти Андрій Сушенков (л) і Антон Малишев, Москва, 10 червня 2014 року
Російські журналісти Андрій Сушенков (л) і Антон Малишев, Москва, 10 червня 2014 року
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти військовослужбовців Збройних Сил і Національної гвардії України за підозрою у викраденні двох журналістів російської телекомпанії «Зірка». Про це йдеться в повідомленні прес-служби комітету.

У СКР повідомили, що порушили справу за статтею «застосування заборонених засобів і методів ведення війни».

За версією російського слідства, «порушуючи положення Женевської конвенції «Про захист цивільного населення під час війни», українські військовослужбовці, а також збройні члени Національної гвардії й «Правого сектору» 6 червня 2014 року поблизу Слов’янська захопили як заручників громадян Росії, що не брали участь у збройному конфлікті, журналістів Андрія Сушенкова й Антона Малишева».

«Після цього їх перевезли на територію однієї з військових частин Збройних сил у районі міста Ізюм Харківської області, де незаконно утримували до 9 червня, заподіюючи фізичні й психічні страждання шляхом систематичного нанесення побоїв й інших насильницьких дій», – йдеться в повідомленні.

На вихідних Національна гвардія України повідомила про затримання в зоні проведення антитерористичної операції двох журналістів російського каналу «Зірка» за підозрою у спостереженні і зборі інформації про службу на блок-пості.
XS
SM
MD
LG