Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: викрадені діти перебувають у Ростовській області Росії


Викрадені бойовиками угруповання «Донецька народна республіка» і незаконно ввезені на територію Росії українські діти перебувають у місті Донецьк Ростовської області Росії. Такі дані з посиланням на генерального консула України в Ростові-на-Дону наводить Міністерство закордонних справ України.

«12 червня російська сторона незаконно дозволила перевезти на територію РФ без відповідних дозвільних документів, а лише за копіями свідоцтв про народження, 16 дітей-сиріт з групи громадян України, викрадених у Сніжному озброєними представниками так званої «ДНР», – йдеться в повідомленні.

«Таким чином, російська сторона грубо порушила положення Угоди між урядом України і урядом Російської Федерації від 16 січня 1997 року, а також взяті на себе міжнародні зобов’язання у галузі забезпечення прав дітей, зокрема статі 11 та 35 Конвенції ООН про права дитини», – наголосили в МЗС.

Як заявили у відомстві, вивезення дітей за кордон за відсутності дозвільних документів дозволяє кваліфікувати дії зловмисників як міжнародне викрадення дітей згідно з Конвенцією про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, з відповідними правовими наслідками для них та інших сторін, за сприяння або з потурання яких вчинено цей злочин.

МЗС України повідомило, що невідкладно надіслало вербальну ноту Міністерству закордонних справ Росії «з наполегливою вимогою вжити термінових вичерпних заходів з метою забезпечення негайного повернення дітей в Україну та притягнення до відповідальності осіб, причетних до сприяння їхньому незаконному в’їзду на територію Російської Федерації».
XS
SM
MD
LG