Доступність посилання

ТОП новини

У Росії розслідують незаконне вивезення дітей зі Сніжного – генконсул


Російські правоохоронні органи розслідують факт незаконного переміщення українських дітей-сиріт зі Сніжного Донецької області на територію Російської Федерації. Про це повідомляє агентство УНІАН із посиланням на генерального консула України в Ростові-на-Дону Віталія Москаленка.

«Ми вчора написали заяву в поліцію і Слідчий комітет. Зараз міський Слідчий комітет проводить слідство, як вони, українські діти з Сніжного, сюди потрапили», – розповів дипломат.

Він також зазначив, що 16 дітей, яких вивезли у Ростовську область, повернуться в Україну. «Ми вже домовилися, що повертатимемо дітей до України. Слідство триватиме ще години три-чотири, а потім дітей можна буде забрати і повернути до України, що ми і маємо намір зробити», – додав Віталій Москаленко.

Автобус із дітьми зі Сніжного 12 червня прямував у Дніпропетровську область, однак дорогою на Донеччині його зупинили бойовики і змусили водія рухатися у напрямку російського кордону. Ввечері стало відомо, що 16 із 25 дітей, які їхали в автобусі, доправлені до одного з таборів для переселенців і Ростовській області (9 інших дітей залишилися на території України).

За фактом незаконного затримання українських дітей і примусового переміщення їх через кордон уповноважений Верховної Ради з прав людини звернулася до російської колеги з вимогою негайно втрутитися в ситуацію. Аналогічні звернення направлено на імʼя генерального прокурора РФ, міністра з надзвичайних ситуацій і губернатора Ростовської області. Російський омбудсмен запевнила, що взяла справу під особистий контроль.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG