Доступність посилання

ТОП новини

Фільтраційних таборів для осіб, які залишають зону АТО, не буде – омбудсмен


Валерія Лутковська
Валерія Лутковська
Фільтрація для громадян, які проходитимуть через рятувальні коридори із зони проведення антитерористичної операції, не передбачається, заявила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

«Ніяка фільтрація громадян, які проходитимуть через рятувальні коридори, не передбачається взагалі. Про фільтраційні табори не йдеться. Я наголошую, не йдеться, просто щоб чітко було передано тим, хто дивиться ваш канал», – сказала Лутковська сьогодні в Харкові, відповідаючи на запитання російського журналіста.

«Йдеться про те, щоб максимально врятувати тих мирних жителів, які хочуть перебратися з території, на якій зараз, на жаль, відбувається військовий конфлікт, на безпечну територію в інших регіонах України. Саме таким чином сформульований указ президента, саме в цьому його суть. Ніяких інших інтерпретацій указ президента не передбачає. Ніякої фільтрації ніколи не було і не буде. Про фільтраційні табори можна забути», – наголосила омбудсмен.

Вона визнала, що створення фільтраційних таборів було б порушенням прав людини, «і цього ніколи не буде на території демократичної держави Україна».

Нещодавно прем’єр України Арсеній Яценюк доручив терміново створити єдину базу даних для переселенців із зони проведення АТО і Криму, зокрема, з інформацією про тимчасове житло і роботу для них.
XS
SM
MD
LG