Доступність посилання

ТОП новини

Україна готова на компроміс щодо ціни на російський газ – Продан


Україна продовжує наполягати на ціні у 268,5 доларів за тисячу кубометрів російського газу, але готова на компроміс щодо проміжної ціни у 326 доларів, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан перед початком тристоронніх переговорів, які почалися в Києві в суботу ввечері.

Міністр також висловив сподівання, що переговори відбудуться в конструктивному руслі і російська делегація змінить свої підходи щодо досягнення компромісу, наводить його слова агентство «Інтерфакс-Україна».

Продан додав, що навіть у разі відключення Росією природного газу з понеділка це не позначиться на забезпеченні газом українських внутрішніх споживачів.

Інший учасник переговорів, єврокомісар із енергетичних питань Ґюнтер Еттінґер, зі свого боку, не виключив, що переговори у тристоронньому форматі можуть продовжитися і в неділю.

Також у переговорах бере участь голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер.

Кілька попередніх кіл українсько-російських газових переговорів за посередництва Європейського союзу ні до чого не довели. Україна, зокрема, відхилила російську пропозицію надати скидку в ціні на газ, заявивши, що такий підхід політичний, а не ринковий. Україна, яка значно заборгувала за російський газ, іще з часів попередньої влади, заявляє, що оплатить борги, як тільки буде визначена ринкова чи принаймні тимчасова ціна на цей газ. За словами Києва, після того, яка Росія останнім часом скасувала дві знижки в ціні на газ, ця ціна не відповідає реаліям ринку й є надто високою. Москва погрожує запровадити для України передоплату за газ уже з понеділка. Київ каже, що подасть суперечку на розгляд Стокгольмського арбітражу, а тим часом готується до можливого припинення постачань російського газу.
XS
SM
MD
LG