Доступність посилання

ТОП новини

Про міністра-дипломата Дещицю заговорив світ (світова преса)


Західна преса пише, що «Росія сприяє розпалюванню конфлікту в Україні і гальмує розв’язання української кризи». Оглядачі називають ситуацію на російсько-українському кордоні «абсурдною», коли Кремль нібито закликає до миру в Україні, а сам тим часом шле туди своїх диверсантів і танки. Газети також констатують, що ЄС не спромігся владнати «газових розбіжностей» між Росією та Україною і нині Києву загрожує зупинка постачання газу з боку російського газового монополіста «Газпрому». Світові видання інформують також про вимогу, яку Москва висунула Києву щодо усунення з посади українського міністра закордонних справ Андрія Дещицю, який, заспокоюючи протестувальників, повторив слова популярної пісні футбольних фанатів – «Путін – х**ло».

Впливова американська The Washington Post пише, що «українці називали останнім часом Володимира Путіна за його дурну славу не лише нацистом, диктатором, а й іншими словами, котрі означають для них те, що Путін є джерелом зла». Але, на думку газети з Вашингтона, ніщо не викликало таку бурю несприйняття в Москві, як використання головним українським дипломатом Андрієм Дещицею «хуліганського школярського епітету», котрий вже раніше гостро характеризував президента Росії устами футбольних фанатів, і не лише в Україні. Міністр закордонних справ України, як інформує провідне американське видання, у своїх намаганнях заспокоїти минулої суботи розгніваний натовп перед російським посольством у Києві, не зупинився навіть перед тим, щоб заспівати на вимогу протестувальників перед російським посольством рядки відомої пісні футбольних болільників – «Путін – х**ло». Це викликало бурхливе схвалення натовпу, пише американська газета. «Безумовно, Дещиця показав дружнє ставлення до української поп-культури», як зауважує видання зі США, бо ця співанка фанатів про Путіна, котра прозвучала вперше у березні на стадіоні в Харкові, була підхоплена не лише в Україні, а й у світі і використана у протестах проти поведінки Росії щодо України. Тут також відзначено, що співанка «ла-ла-ла-ла – Путін х**ло» була підхоплена фанатами в барах Японії, в американському Лос-Анджелесі, і вболівальниками на відкритій трибуні Кубка світу в Бразилії. Газета зі США також цитує американського посла в Києві Джеффрі Пайєтта, котрий назвав дії Андрія Дещиці тієї суботи в Києві гідними «кваліфікованого дипломата», котрий намагався розрядити ситуацію. Однак Москва, як пише The Washington Post, висловлює на весь світ своє відкрите невдоволення вчинком Дещиці і вимагає від Києва його відставки.

Німецька Suddeutsche Zeitung наголошує, що «Росія посилює конфлікт в Україні». Газета вважає, що Москва всіляко гальмує розв’язання «української кризи» і нагадує Заходові, що той обіцяв підтримку Києву «посиленням тиску на владу Кремля». Впливове видання з Німеччини також зауважує, що «ситуація є абсурдною, коли Росія посилає через захоплені російськими ж сепаратистами пункти на кордоні з Україною у зону конфлікту свої танки та іншу зброю» і, разом з тим, закликає до миру в регіоні. Німецька газета також вважає, що ЄС не спромігся владнати «газовий конфлікт» між Києвом та Москвою, коли газові переговори провалилися і тепер Москва перевела Україну на газову передоплату й поспішила сама подати позов до Стокгольмського арбітражу на український «Нафтогаз» за понад 4 мільярди доларів газового боргу перед російським «Газпромом». Видання також вважає, що тепер можуть виникнути проблеми в ЄС, коли «Україна може використовувати для власних потреб транзитний російський газ у ситуації припинення постачання російського газу до Києва».

Швейцарська Neue Zurcher Zeitung цитує єврокомісара з енергетики, німця Ґюнтера Еттінґера, котрий сказав журналістам, що «російська сторона відхилила компромісну пропозицію ЄС» на цих газових переговорах України з Росією, коли українська сторона мала заплатити наступних 700 мільйонів доларів за російський газ і продовжити переговори ще на місяць. Видання також цитує українського міністра енергетики Юрія Продана, котрий вважає, що рішення «Газпрому» припинити постачання газу в Україну – це «серйозна загроза». Продан також сказав, що українська сторона готова до продовження переговорів з Москвою. Газета з Цюріха нагадує, що ЄС приблизно на третину залежить від поставок російського газу і половина з цього об’єму проходить через українську газотранспортну систему.

Польська Rzeczpospolita запитує, чим загрожує військова ситуація на сході України і розмірковує над тим, чи введе новий президент воєнний стан у цьому регіоні, що має обговорюватися цього понеділка на засіданні РНБО у Києві. Видання цитує з цього приводу міністра оборони України Михайла Коваля, який каже, що «ця тема буде детально обговорена на засіданні у президента, буде ухвалене відповідне рішення». Видання також ставить питання, чому Захід не активізує військової допомоги Україні в умовах посиленого втручання Росії в події на українському сході.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG