Доступність посилання

ТОП новини

Влада посилить кордон і запропонує бойовикам без зброї піти з України


Київ – Рада національної безпеки і оброни ухвалила рішення про посилення охорони українсько-російського кордону. Зокрема, передбачено звести на кордоні інженерні оборонні споруди. Коментуючи це рішення, експерти зазначають, що одночасно необхідно посилити прикордонників, аби вони були спроможні захищати кордон проти збройного вторгнення.

Якщо до початку антитерористичної операції лише деякі ділянки кордону були прикриті ровом, то тепер президент доручив уряду організувати односторонню демаркацію українсько-російського кордону та обладнати його інженерними спорудами, які б відповідали рівневі загрози національній безпеці.

«План і графік побудови інженерних споруд має бути спочатку поданий, а потім профінансований з держбюджету. Президент наголошує на необхідності здійснити ці заходи в максимально стислий термін», – заявив секретар РНБО Андрій Парубій.

За його словами, зараз російським кораблям заборонили входити в українські порти Азовського моря. А в разі необхідності робота пунктів пропуску на кордоні може бути повністю зупинена.
Влада посилить кордон і запропонує бойовикам без зброї піти з України - Парубій
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Аби не гинули цивільні, бойовикам запропонують піти

Питання про запровадження воєнного стану досі залишається в центрі уваги РНБО, але формат антитерористичної операції наразі дозволяє збройним силам діяти адекватно до ситуації. Водночас РНБО розглянула реалізацію мирних ініціатив запропонованих президентом. Зокрема, президент готовий запропонувати, аби сепаратисти та російські бойовики склали зброю та залишили територію України.

«Очевидно, на певному етапі проведення нашої операції буде запропоновано такий варіант... І буде чітко визначений термін на виконання цього плану – цей термін буде нетривалий. Це гуманна місія має бути запропонована, щоби уникнути жертв серед мирного населення», – наголошує Андрій Парубій.

За оцінками українських силовиків, зараз сили сепаратистів на Донбасі становлять близько 15-20 тисяч бойовиків, половина з яких – громадяни Росії. Зараз з’єднання української армії, нацгвардії та прикордонників ведуть бойові операції з метою повністю відновити контроль над кордоном та блокувати озброєних сепаратистів.

Від контролю до оборони кордону

Зведення на кордоні потужних оборонних споруд необхідно доповнити докорінною реформою прикордонних військ, значно посиливши їх. Адже зараз перед прикордонниками доводиться не захищати українсько-російський кордон від порушень, а й обороняти його від великих і добре озброєних груп.

«До останнього часу прикордонники частково були навіть озброєні травматичної зброю. Якщо проривається група у 200 чоловік на «КАМАЗах» із кулеметами і гранатометами, а їм протистоїть десять прикордонників, половина з яких – із травматичною зброєю, то вони навіть теоретично не зможуть зупинити прорив», – наголошує військовий експерт Дмитро Тимчук.

Що ж до ініціативи президента дати можливість бойовикам скласти зброю і залишити територію України, то за словами Дмитра Тимчука до початку реалізації такої ініціативи необхідно повністю відновити контроль над кордоном, а головне блокувати пересування бойовиків. Інакше вони можуть скористатися перемир’ям для того, аби посилити свої позиції та здійснити перегрупування.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG