Доступність посилання

ТОП новини

150-річчя митрополита Андрея Шептицкого вшанують на державному рівні


150-річчя митрополита Андрея Шептицкого вшанують на державному рівні. Відповідну постанову ухвалила Верховна Рада у вівторок. Проект постанови внесли до парламенту у червні минулого року народні депутати від «Батьківщини» Володимир Яворівський і Василь Пазиняк.

Згідно з постановою, Кабінет міністрів має створити оргкомітет із вшанування постаті митрополита Андрея Шептицького. Йдеться і про відновлення садиби родини Шептицьких у Прилбичах, що на Львівщині. Тут у крипті спочивають рідні глави УГКЦ, також про численні заходи, присвячені митрополиту.

«Сьогодні український парламент про демонтував, що він таки український. Цілий рік накладалось вето щодо проекту постанови. Для комуністів цей документ був страшним. Але дуже важливо вшанувати таку величну постать як митрополит Андрей на державному рівні, щоб розвінчати усі радянські неправдиві міфи про главу Церкви, щоб якомога більше людей дізнались про велич цієї людини, який зробив неоціненний внесок у розвиток Церкви, держави і українського народу. Тому тепер потрібно все зробити, щоб документ не був «мертвим», щоб його оживити, щоб було виділено фінансування, щоб ми гідно вшанувати митрополита Шептицького», – наголосив депутат від «Батьківщини» Василь Пазиняк.

150-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького відзначатимуть 29 липня 2015 року.
XS
SM
MD
LG