Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 19:51

Лукашенка могла слухати Служба безпеки України – Vovan222


Олександр Лукашенко, архівне фото

Олександра Динько

Пранкер Vovan222 розповів Радіо Свобода, що він дійсно говорив з білоруським президентом Олександром Лукашенком, представившись сином Віктора Януковича. Йому знадобилось приблизно п’ять людей, щоб додзвонитися до голови держави. Vovan222 навіть не використав сім-карту «без історії», що, за його словами, ні у кого з близького середовища президента не викликало додаткових питань. Але запис розмови, який можна знайти в інтернеті, Vovan222 не робив.

– Запис, який вчора з’явився, не мій, як це не дивно. Його зробив хтось сторонній. Я планував ще раз поговорити з Лукашенком, можливо, через пару днів. Запис було зроблено в суботу вранці. А вже в ніч із неділі на понеділок у «Фейсбуці» на сторінці українського журналіста Мустафи Найєма з’явився дуже детальний пост щодо цієї розмови. Журналіст подав це як інформацію з достовірного джерела.

А наступного ранку цей запис з’явився в одному з українських ЗМІ. І цей запис починається з того моменту, коли ад’ютант (президента Білорусі) дзвонить мені. Це найцікавіший момент. Виходить, що хтось сторонній записував.
Можливо, слухали спецслужби СБУ чи західні спецслужби. І злили розмову київській владі. А ті, в свою чергу, вирішили опублікувати через Найєма

У мене одна версія, хто б це міг бути. Можливо, Олександра Григоровича слухали спецслужби СБУ чи західні спецслужби. І злили цю розмову київській владі. А ті, в свою чергу, вирішили опублікувати через Мустафу Найєма. Тому що це дивовижна історія. Сьогодні я виклав в «ВКонтакте» свій запис.

– Ми думали, що слухають Вас, а виявляється, слухають не Вас.

– Так. Думаю, що люди, які це слухали, не зрозуміли, що дзвонив не син. Вони думали, що це дзвонив реальний Віктор Янукович. І тому вирішили це злити через журналіста. Я сам здивувався, коли цей запис з’явився в інтернеті.

– І що, ось так будь-який «Вова» може зателефонувати президенту Лукашенкові?

– Ні, звичайно, не будь-який. Я вже «набив руку» на таких дзвінках. Чинний президент у мене поки перший. Але до того були міністри і Росії, і України та інші високопосадовці. Я знаю деякі секрети, які дозволяють не завжди, але якщо можливість є, додзвонитися до верхівки.

– Вам хтось допомагає?
Мені іноді дають телефони хороші люди, журналісти чи просто допомагають

– Хороші люди в адміністрації Лукашенка? (Сміється). Та ні, що ви! Я думаю, що якби я таке сказав, то їх би відразу звільнили. Ні, ніхто. Звичайно, мені іноді дають телефони хороші люди, журналісти чи просто допомагають. Але з ближнього оточення навряд чи хтось буде ризикувати своєю кар’єрою заради таких речей.

– А Лукашенко справжній?

– Звичайно, дуже справжній. Я так зрозумів, що його прес-служба не коментує цю історію. Але якби був не він, то вони б відразу спростували будь-які інсинуації. Це найрозумніший вихід – промовчати.

– Як відбувалася ця розмова?
Він розумів, що мене можуть слухати, або його можуть слухати. Тому, в принципі, він нічого серйозного не сказав. Просто підтвердив, що готовий допомогти

– Ви всі чули, там немає жодних «закадрових» історій. Цей запис оприлюднений повністю. Я, буває, прибираю технічні дефекти. А тут була викладена версія «прослушки» – чистий запис. Думаю, він розумів, що мене можуть слухати, або його можуть слухати. Тому, в принципі, він нічого серйозного не сказав. Просто підтвердив, що готовий допомогти, треба зустрічатися, а деталі будуть при зустрічі.

– А коли у Вас виникла думка подзвонити саме Лукашенкові?

– Десь місяць тому. Мені було ліньки цим займатися, але я все ж знайшов час. Якраз був момент. Вибрав Віктора Януковича (молодшого), адже самим Януковичем я не можу бути – за віком не годжуся. Не думаю, що він колись розмовляв з сином Януковича. Це була найкраща кандидатура в цьому сенсі.
Пранкер Vovan222 під час мітингів у Києві недалеко від будівлі адміністрації президента України (фото групи вконтакті vk.com/theprankvideo)
Пранкер Vovan222 під час мітингів у Києві недалеко від будівлі адміністрації президента України (фото групи вконтакті vk.com/theprankvideo)

– Яких наслідків ви очікуєте від цієї розмови?

– Я сподіваюся, що єдиний наслідок – Лукашенко займеться тими, хто його дійсно прослуховує. Мені це самому цікаво. А так – сумніваюся, що будуть якісь наслідки.

– Не боїтеся переслідування?

– Не думаю, що ця історія настільки серйозна, щоб мати наслідки.

– Це ж удар по іміджу президента, за системою його охорони, безпеки...

– Ну чому? Якби він матюкався, кричав, лаявся або державні секрети видавав, то був би удар, а так... Звичайно, охорона – так, але це вже особисте питання служби безпеки. Подивимося, що там буде. В принципі, це несподівано. І я сумніваюся, що вони припускали, що таке може бути.

– Через скількох людей Ви додзвонилися до президента?
Було кілька перемикань. Це зайняло кілька днів

– Людей п’ять. Було кілька перемикань. Це зайняло кілька днів.

– І на жодному етапі Вас не перевіряли?

– Ні. Я залишав свій телефон, і все.

– У Вас була чиста сім-карта? Без історії?

– Історія якась була, але я не думаю, що це важливо. Навіть якби вона була на когось зареєстрована, то, думаю, ніхто б не дивився на це.

– Білоруські спецслужби до Вас не зверталися?

– Ні, тільки преса.

– Зараз у Вас є можливість від свого імені до президента звернутися.

– Я б порадив подбати про свою безпеку. Одна справа – розіграш. І зовсім інша – коли реально хтось прослуховує. Це набагато страшніше. Мені здається, це питання потрібно вирішувати.

Vovan222 опублікував в інтернеті свій варіант запису, який є на три хвилини довшим, а його якість набагато гіршою за якість вже опублікованого.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


16 червня редакції LB.ua опублікувала аудіозапис, на якому людина, голос якої схожий на голос народного депутата Віктора Януковича-молодшого, говорить з чоловіком, чий голос схожий на голос президента Білорусі Олександра Лукашенка.

У розмові Лукашенко підтверджує намір дати притулок екс-президенту України Віктору Януковичу в Білорусі. Прес-служба білоруського президента коментувати аудіозапис відмовляється.

Vovan222 – любитель телефонних розіграшів, відомий у Росії і Україні. Йому 27 років, живе в Москві. Працює юристом і журналістом. Від 2007 року він зумів розіграти десятки зірок шоу-бізнесу, спорту та політики. Широку популярність він здобув після розіграшу голови ЦВК Росії Володимира Чурова. У списку людей, яких він розіграв, Михайло Горбачов, Леонід Кравчук, Микола Азаров, Олег Ляшко, Олег Блохін, Віталій Кличко.
16.06.2014
Янукович шукає притулку в Білорусі?

Оприлюднено аудіозапис телефонної розмови нібито Янукович-молодший і президент Білорусі Олександр Лукашенко далі

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG