Доступність посилання

ТОП новини

Ліхтенштейн заблокував рахунки Януковича і його оточення – в. о. генпрокурора


Віктор і Олександр Януковичі
Віктор і Олександр Януковичі
Ліхтенштейн заблокував фінансові рахунки екс-президента України Віктора Януковича і його оточення, заявляє виконувач обов’язків генерального прокурора Олег Махніцький.

«Надійшла офіційна інформація з князівства Ліхтенштейн про блокування фінансових й економічних ресурсів Віктора Януковича і його оточення, загалом 20 осіб», – сказав Махніцький сьогодні в Києві.

Він уточнив, що в цьому списку, крім Януковича, – його син Олександр, а також колишні високопоставлені чиновники, проти яких в Україні відкриті кримінальні провадження у справах про корупцію.

За словами Махніцького, загальна сума заблокованих коштів становить 1,3 мільярда доларів.

Відповідаючи на запитання про загальну суму збитків, завданих державі через корупцію Януковича і його оточення, заступник генпрокурора Олексій Баганець повідомив, що збитки сягають «тіньового бюджету держави».

У лютому влада Швейцарії заморозила банківські рахунки колишнього президента України Януковича і його соратників. Також активи 18 громадян України, причетних до насильства проти учасників Майдану, на вимогу українського уряду заморозила Австрія.

Крім того, Рада ЄС 5 березня ухвалила рішення заморозити активи 18 українських громадян, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і в причетності до порушень прав людини в Україні під час акцій протесту, що відбулись з листопада 2013 року по березень 2014 року. Після цього Янукович, його сини і низка інших колишніх українських високопосадовців, що фігурують у санкційному списку Євросоюзу, оскаржили рішення ЄС про замороження їхніх активів.
XS
SM
MD
LG