Доступність посилання

ТОП новини

Ми привели до влади тих самих – гвардієць у зоні АТО


Ми привели до влади тих самих – гвардієць в зоні АТО
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
Бійці другого батальйону Національної гвардії заявляють, що їхній юридичний статус у зоні бойових дій так само, як і попередників, досі залишається невизначеним. Гвардійці побоюються, що після повернення додому в них не буде доказів участі в АТО. А відповідно, вони не зможуть претендувати на статус учасника бойових дій.

«Ми не знаємо, що на нас очікує, коли ми повернемось з війни. Ми будемо людьми, які були незрозуміло де. Якщо у когось буде поранення, я вже не кажу про гірше, – на що може розраховувати він і його близькі? Та ні на що. Вони скажуть: А що ти тут робив?», – пояснив Вадим, який є бійцем другого батальйону Нацгвардії.

Також гвардійці заявляють, що їхні документи оформлені неналежним чином. За їхніми словами, у контракті немає умов щодо оплати, не вказано прізвища командира військової частини, який підписував контракт. Також на печатці, якою завіряли контракти, відсутні деякі літери.

Зауваження є й щодо виплати обіцяних за службу грошей.

«У ВДВ, у внутрішніх військ укладені договори з банками. Присвоєні кожному особисті рахунки, картки, на які перераховують кошти. У нас цього всього немає. Пройшли навчання, і нас «запакували» сюди. Ми боролись на Майдані, щоб скинути владу, але таке враження, що ми привели до влади тих самих», – каже гвардієць Тарас.

Сьогодні президент Петро Порошенко, який прибув на Донеччину, заявив, що сили антитерористичної операції від сьогоднішнього дня і до 27 червня припиняють бойові дії.
XS
SM
MD
LG