Доступність посилання

ТОП новини

Путін у розмові з Меркель і Олландом підтримав план Порошенка


©Shutterstock
Президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові в неділю з канцлером Німеччини Анґелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом підтримав план мирного врегулювання в Україні президента Петра Порошенка, повідомили прес-служби трьох керівників.

Зокрема, у Кремлі інформують, що Путін «у цілому підтримав» рішення Порошенка і при цьому наголосив, що наміри українського керівника мають бути підкріплені реальним припиненням вогню, а також заявив про необхідність «негайного початку переговорів між київською владою і представниками протестних регіонів».

Водночас у канцлера Німеччини повідомили, що після позитивного відгуку російського керівництва на перемир’я в Україні співрозмовники наголосили на необхідності, щоб його дотримувалися всі сторони. Крім того, темою розмови було забезпечення контролю над українсько-російським кордоном, мовиться в повідомленні.

Також і в Єлисейському палаці наголосили, що Олланд і Меркель нагадали Путіну про необхідність забезпечити повний контроль за кордоном, «щоб відвернути проникнення військового спорядження і озброєних осіб». Вони також попросили президента Росії підтримати мирні переговори в Україні, повідомили у французького керівника.

Від вечора п’ятниці, відповідно до мирного плану президента України, українські війська дотримуються режиму тимчасового одностороннього припинення вогню проти збройних проросійських сепаратистів, які діють на частині територій Донецької і Луганської областей. Водночас війська відповідають вогнем на провокації бойовиків, але не йдуть на активні наступальні дії. Сепаратисти тим часом не припиняють нападів, попри оголошене припинення вогню.

Дивитись коментарі (5)

XS
SM
MD
LG