Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз про українську кризу: цей тиждень вирішальний


Брюссель – Цей тиждень буде вирішальним для припинення ескалації напруги на сході України. Такий був лейтмотив дипломатичних консультацій щодо української кризи, проведених у понеділок у Люксембурзі. Зустріч міністрів закордонних справ ЄС та голови українського МЗС Павла Клімкіна була присвячена обговоренню мирного плану, запропонованого президентом України. Водночас були завершені всі остаточні моменти, необхідні для підписання у п’ятницю українсько-європейської угоди про асоціацію.

План президента Петра Порошенка щодо врегулювання ситуації на Донеччині та Луганщині домінував на нинішній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС. Дипломати міркували над тим, чи піде президент Росії Володимир Путін на запропонований компроміс, чи далі продовжуватиме дестабілізацію України з метою збереження там свого впливу.
Павло Клімкін, Люксембург, 23 червня 2014 року
Павло Клімкін, Люксембург, 23 червня 2014 року
Новий голова українського дипломатичного корпусу Павло Клімкін після презентації на Раді міністрів ЄС цієї дорожньої карти для виходу з кризи зауважив, що почув одностайну підтримку з боку європейських колег.

Втім, для успіху цього плану потрібна участь росіян, зауважує український міністр.

«Нам потрібен чіткий меседж щодо того, що Росія має підтримати президентський мирний план, усі його 15 пунктів. Нам важливо, щоб ефективний контроль кордону здійснювався. Нам також потрібно, щоб відоме рішення Ради федерації Росії, яке дозволяє використання російських військ на території України, було відкликане», – зазначив голова МЗС України.
Росія має взяти під контроль свій кордон – Клімкін
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00


Від продовження насилля на сході України росіяни не виграють – Фаб’юс
Вільям Гейґ, Люксембург, 23 червня 2014 року
Вільям Гейґ, Люксембург, 23 червня 2014 року

На крайню важливість реагування Москви на план Порошенка також вказують чимало європейських міністрів. Голова британського зовнішньополітичного відомства Вільям Гейґ зауважив, що європейці у разі потреби готові піти шляхом американців, тобто далі поглибити санкції щодо росіян.
США кілька днів тому оголосили про додаткові санкції щодо Росії, і ми в Європі готові, якщо буде потреба, зробити так само
Вільям Гейґ

«Вирішальною буде відповідь Росії на мирний план, висунутий президентом Порошенком, це визначатиме подальші кроки Євросоюзу. США кілька днів тому оголосили про додаткові санкції щодо Росії, і ми в Європі готові, якщо буде потреба, зробити так само», – наголосив голова британського зовнішньополітичного відомства.
Лоран Фаб’юс
Лоран Фаб’юс

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс, зі свого боку, зазначив, що пріоритетом наразі є деескалація напруженості у східних регіонах України, і досягти її мають невідкладно, тобто цього тижня. Він зауважує, що Париж і Берлін вимагають від Путіна упродовж найближчих днів реалізувати положення мирного плану українського президента.
Від продовження насильства на українському сході Росія нічого не виграє
Лоран Фаб’юс

«Від продовження насильства на українському сході Росія нічого не виграє», – додав французький дипломат.

Водночас цього ж дня у Люксембурзі завершилися всі технічні приготування до підписання економічної частини угоди про асоціацію та ЗВТ між ЄС та Україною, що має відбутися у п’ятницю у Брюсселі з участю президента Петра Порошенка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG