Доступність посилання

ТОП новини

Черкаський «магазин безкоштовних речей» для переселенців


Черкаський «магазин безкоштовних речей» для переселенців
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Черкаський «магазин безкоштовних речей» для переселенців

Черкаси – «Магазин безкоштовних речей» – таким чином черкащани називають центр допомоги переселенцям із Криму та Сходу України, що діє в цьому місті. Переселенці можуть знайти тут усе необхідне – від їжі та одягу до засобів гігієни та дитячих іграшок. На сьогодні до Черкас переїхали сотні людей із Донбасу.

Світлана Лемзякова разом із донькою та трьома онуками до Черкас переїхала із Луганська. Залишити рідне місто родину спонукав страх за життя. Вже кілька днів луганці мешкають в оселі знайомих черкащан. Кажуть, що гостинністю не зловживатимуть, адже черкаська влада пообіцяла вирішити питання із окремим, нехай і тимчасовим житлом.

Поки що ж переселенцям допомагають у Черкаському «Центрі гостинності». Світлана Лемзякова із донькою та онукою знайшли тут речі для всієї родини, їжу, а також засоби особистої гігієни.

Дуже гарна допомога, величезне спасибі. І тим людям, які це приносять і тим, хто організував
Світлана Лемзякова
«Усього й не купиш, грошей із собою особливо багато у нас немає, роботи поки немає. Скільки це триватиме, ми не знаємо. Дуже гарна допомога, величезне спасибі. І тим людям, які це приносять і тим, хто організував», – каже жінка.

Черкаський «Центр гостинності» місцева влада облаштувала в одному з приміщень колишньої тютюнової фабрики. За кілька днів роботи більше трьох сотень черкащан принесли допомогу для переселенців. На підвіконні просторої кімнати – книжки та дитячі іграшки. На підлозі – чимало пакетів із речами, а на столах – крупи, печиво, цукерки, консерви та домашня консервація. У великому холодильнику – з десяток пляшок олії, згущеного молока і навіть трилітрова банка засоленого сала. Окремо зберігається посуд та побутова хімія.

Загалом за всім пильно стежать волонтери, яких у цьому «магазині безкоштовних речей» зо два десятки. Чергують по двоє по чотири години на день. Волонтери старанно сортують усі речі, перевіряють терміни придатності продуктів та координують переселенців.

Із повагою ставимося до переселенців. Якщо вони потрапили в такі умови, це не означає, що вони там будь-що будуть вдягати чи вживати будь-які продукти
Анна Боса
«Із повагою ставимося до переселенців. Якщо вони потрапили в такі умови, це не означає, що вони там будь-що будуть вдягати чи вживати будь-які продукти харчування. Намагаємося, щоб їм було максимально комфортно і зручно. Щоб вони прийшли, взяли готову річ чи посуд, чи побутову хімію. Щоб воно було все чисте, пристойне і нормальне», – каже волонтерка Анна Боса.

«Я принесла всі дитячі речі, продукти харчування. Що вдома було, що докупила»
У «Центрі гостинності» ведуть облік усіх переселенців, які звертаються по допомогу. Записують і жителів міста, що приносять речі та їжу. Деякі з них іще й залишаються допомагати волонтерам. Так зробила і черкащанка Наталія Гуржій.

«Я принесла всі дитячі речі, іграшки, продукти харчування. Що вдома було, що докупила. Бо в такому стані може опинитися кожен. Я зараз у відпустці. Звичайно, кожен день не зможу, але на кілька годин, можливо, прийду, щоб чимось допомогти», – розповідає жінка.

На сьогодні до Черкас переїхали 250 переселенців із Донбасу. Цього тижня місто готується розселити ще стільки ж людей зі Сходу України. Щоб їх розмістити, міська влада заздалегідь почала формувати базу даних городян, здатних прийняти приїжджих, розповідає керівниця «Центру гостинності» Ірина Топчій.

Хочеться, щоб ці люди мали все необхідне по приїзду до нас у місто
Ірина Топчій
«Будемо вирішувати питання житла для них, організації усіх побутових умов, допомоги у працевлаштуванні, у влаштуванні дітей, в оздоровленні. Хочеться, щоб ці люди мали все необхідне по приїзду до нас у місто», – каже вона.

Між тим непоодинокі випадки, коли переселенців не влаштовує пропонований дах над головою. Більшість невдоволена, якщо житло розміщене у віддаленому від центра районі або ж за межами міста. Усіх, хто двічі відмовляється від пропозиції, заносять до чорного списку. І більше таким переселенцям житло не пропонують.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG