Доступність посилання

ТОП новини

НАТО на боці України, а Росію вважають загрозою для світу


Керівник МЗС України Павло Клімкін на саміті НАТО, Брюссель, 25 червня 2014 року
Керівник МЗС України Павло Клімкін на саміті НАТО, Брюссель, 25 червня 2014 року

Брюссель – НАТО не бачить бажання Росії повернутися до поважання своїх міжнародних зобов’язань. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен. Водночас на нинішніх зустрічах голів дипломатичних відомств країн-союзниць було вирішено створити три трастові фонди для підтримки безпеки та обороноздатності України. Голова українського МЗС Павло Клімкін, який брав участь у консультаціях, отримав запевнення держав НАТО, що вони – на боці його держави.

Джон Кері на зустрічі НАТО, Брюссель, 26 червня 2014 року
Джон Кері на зустрічі НАТО, Брюссель, 26 червня 2014 року

Незаконним сеператистським формуванням слід скласти зброю, а Росії треба припинити їхню підтримку та відкликати свої війська з-під українських кордонів. Такий заклик у середу вкотре пролунав з вуст держсекретаря США Джона Керрі.

США і Європа продовжують підготовку заходів, які змусять Росію поплатитися дорожче за свої дії, включно із ширшими економічними санкціями
Джон Керрі

«США і Європа продовжують підготовку заходів, які змусять Росію поплатитися дорожче за свої дії, включно із ширшими економічними санкціями. Ми сподіваємося, що до цього не дійде. Однак будуть вони застосовані чи ні, залежить від вибору Росії протягом наступних днів чи тижнів», – наголосив Керрі.

Понад 20 років союз НАТО намагався вибудувати з Росією партнерські відносини, але наразі з цією державою звичних стосунків бути не може, заявив керівник цієї військово-політичної організації Андерс Фоґ Расмуссен. Він зауважив, що немає ознак того, щоб росіяни намагалися повернутися до поваги до встановлених міжнародних норм.

Cвоїми незаконними діями в Україні Росія сама створила загрозу міжнародному порядкові
Андерс Фоґ Расмуссен

Андерс Фоґ Расмуссен
Андерс Фоґ Расмуссен

«Росія порушила правила та зруйнувала довіру. Публічно називаючи НАТО «загрозою», насправді своїми незаконними діями в Україні Росія сама створила загрозу міжнародному порядкові», – заявив голова Північноатлантичного альянсу, наголошуючи, що чекає від Москви чотирьох кроків. «По-перше: вдатися до ефективних та справжніх заходів для припинення дестабілізації України. По-друге, створити умови для реалізації мирного плану. По-третє, припинити підтримку озброєних сепаратистів, і останнє – припинити потоки зброї та бойовиків через свої кордони», – зазначив Расмуссен.

НАТО висунуло чотири вимоги до Росії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Трастові фонди НАТО зміцнюватимуть обороноздатність України

Керівник НАТО також зауважив, що «Україна має чітке бачення того, як відбудувати свою сферу оборони та безпеки, і виразну стратегію для розв’язання нинішньої кризи».

Про втрачену довіру також говорив у Брюсселі голова українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін. Зауваживши, що український уряд робить все можливе для виконання мирного плану президента Петра Порошенка, він сказав, що провокації з боку терористів, які призводять до трагічних наслідків, дуже небезпечні для цих починань. Тому позитивне рішення Ради федерації Росії про відкликання рішення щодо використання війська на українській території – це добре, але воєнна активність, що триває на кордонах, має негайно припинитися.

Ефективний контроль на кордоні є виключно важливою передумовою для успішної реалізації мирних ініціатив президента України
Павло Клімкін

«Ефективний контроль на кордоні є виключно важливою передумовою для успішної реалізації мирних ініціатив президента України. Ми маємо зробити все можливе для припинення потоків, що йдуть через цей кордон. Ми працюємо над тим, щоб довіра збільшувалася, а не зменшувалася», – зауважив дипломат у відповідь на питання Радіо Свобода.

З огляду на це, Клімкін додав, що Україна чекає від Росії й інших позитивних кроків.

Виступаючи в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, голова МЗС України також заявив, що країни альянсу мають намір створити три трастові фонди для підтримки сфери безпеки України та нарощування її оборонного потенціалу. Країни альянсу таким чином зміцнюватимуть українські збройні сили для того, щоб армія могла захищати українську суверенність, кажуть в НАТО. «Пріоритети, наповнення цих фондів та шляхи їхнього використання будуть ухвалені вже найближчим часом, і саме цього хотіла б Україна», – зазначив український міністр закордонних справ.

У НАТО неодноразово заявляли, що не бачать відведення російських військ від кордону з Україною, про що заявляла Москва.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG