Доступність посилання

ТОП новини

Угода з ЄС відкриває нові можливості газової співпраці – «Нафтогаз»


Україна завдяки підписанню економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським союзом отримує змогу відстоювати свої інтереси при затвердженні і реалізації програм і стратегій ЄС з розвитку енергетичної інфраструктури, заявили у прес-службі «Нафтогазу України».

«Угода передбачає, що компанії України і Євросоюзу працюватимуть в єдиному нормативно-правовому полі, і наша країна стає важливою частиною єдиного європейського газового ринку. Відповідно, Україна, яка має унікальні технічні можливості з транспортування і підземного зберігання газу, одержує додатковий важіль для відстоювання своїх інтересів у питаннях енергетичної співпраці з Євросоюзом», – цитує прес-служба главу правління НАКу Андрія Коболєва.

У повідомленні наголошується, що стаття Угоди «Співпраця у сфері використання інфраструктури» встановлює, що кожна сторона повинна враховувати енергетичні мережі і можливості іншої сторони при розробці програмних документів щодо попиту і пропозиції, енергетичних стратегій і планів розвитку інфраструктури.

Крім того, Угода передбачає, що сторони повинні докладати зусиль для сприяння використанню інфраструктури передачі і зберігання газу і, в разі потреби, проводити консультації одна з одною або координувати свої дії з розвитку інфраструктури.

21 березня Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію. Сьогодні, 27 червня, Україна і ЄС завершили підписання Угоди про асоціацію в повному обсязі.

XS
SM
MD
LG