Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ засудила окупацію Росією території України – резолюція


ОБСЄ засуджує окупацію Росією території України і висловлює жаль з приводу продовження дій Росії, спрямованих на дестабілізацію в Україні. Про це йдеться у резолюції Парламентської асамблеї ОБСЄ, ухваленій на 23-й сесії ПА ОБСЄ, що відбувається у Баку.

У резолюції міститься заклик до держав-членів ОБСЄ «відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією» і висловлюється «жаль з приводу збройного втручання, здійснюваного контрольованими Російською Федерацією силами в Україні, а також порушення прав людини, які вони продовжують породжувати».

В ухваленій резолюції йдеться про «тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни».

У документі також є вимога до Росії «відмовитися від провокаційних військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, невідкладно відвести свої війська від кордонів з балтійськими державами і зупинити свою підривну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії».

Російська делегація наполягала на вилученні проекту цієї резолюції з порядку денного сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG