Доступність посилання

ТОП новини

Агонія «ДНР» (огляд преси)


Угруповування «ДНР», яке в Україні визнане терористичною організацією, поступово провалюється не лише на фронті збройної боротьби, явно поступаючись силою українським військам, але й на терені суспільно-ідеологічної битви – так звана «республіка» станом на початок липня так і не здобула значної підтримки серед мешканців Донбасу, переконує газета «День». На те, що Кремль не зважується відкрито і повномасштабно вторгатися на схід України, впливає низка чинників. Один із визначальних, як зазначає видання, це якраз те, що переважна більшість донбаського населення не потребує «Новоросії». Не спостерігаючи реально масової та активної підтримки «республіканського» руху в Донецькій і Луганській областях, російська влада не вбачає для себе сенсу в тому, щоб запекло наступати на український схід. Адже в цьому разі для Росії найстрашнішим є не те, що її вважатимуть окупантом у Львові чи в Києві, а саме в Донецьку та Луганську. Про це йдеться в статті «Агонія «ДНР».

Керівництво АТО пропонує бойовикам здаватися в полон, адже при спробі втекти в Росію їх розстрілюють свої. Як пише газета «Україна молода», сепаратисти діють дедалі цинічніше і ганебніше. Зокрема, обстрілюючи з мінометів та установок «Град» мирні житлові квартали або навіть російські прикордонні застави, намагаються перекласти провину на українських військових. Українським бійцям вдалося захопити установку «Град», з якої було обстріляно, зокрема, станицю Луганську. Злочин проти мирного населення вже розслідує військова прокуратура. Тим більше що доказів вистачає: ідентифіковано деталі снарядів, випущених саме з цієї установки залпового вогню. Подібні провокації терористи влаштовують і на кордоні. Більше про них йдеться в матеріалі «Втеча неможлива».

Навіть успішне завершення АТО українськими військовими (бойовиків знищать, візьмуть у полон, витіснять за кордон або вони здадуться) не означає, що в Донбасі відразу настане мирне життя, упевнений експерт газети «Сегодня». Він переконаний, що для повного «перезавантаження» буде потрібно п'ять-сім років. Перемогти у війні ще не означає «виграти мир». Найманці напевно підуть через кордон, але, швидше за все, залишаться озброєні банди і просто незадоволені, які підуть у підпілля і стануть організовувати диверсії. Останнім, можливо, буде нелегальна підживлення грошима, зброєю через кордон з Росією, перекрити яку намертво складно, особливо в малонаселених районах на півночі Луганщини. Більше про життя Донбасу після війни видання розповідає в публікації «Що після АТО: партизани, вибори і перебудова».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG