Доступність посилання

ТОП новини

«Маршу рівності» у Києві не буде, бо міліція не гарантувала безпеки – організатори


Організатори «Маршу рівності», який мав відбутися у Києві 5 липня у рамках форум-фестивалю ЛГБТ «КиївПрайд2014», відмовилися від його проведення. Як повідомили організатори, причиною цього стала заява столичної міліції про те, що вони не можуть гарантувати безпеку активістам.

«Марш Рівності не має нічого спільного з карнавалом. Це правозахисна хода. Але ми змушені скасувати його проведення, оскільки почули від очільників столичної міліції, що вони не гарантуватимуть безпеку для людей, які вийдуть на Марш. Необґрунтовані ризики – не на часі. Проте дискримінація в Україні є. Це проблема для багатьох українців та українок», – каже Олена Шевченко, співголова оргкомітету «КиївПрайду2014» та лідерка столичної ЛГБТ-організації «Інсайт».

Міжнародний форум ЛГБТ «КиївПрайд2014» проводиться за підтримки українських та європейських активістів. Його започаткували у 2012 році. Тоді проведення акції заблоковали радикали. У 2013 році «Марш Рівності» вдалося провести.

За інформацією активстів, 5 липня у Києві з робочим візитом перебуватиме віце-мер Мюнхена, міста-побратима Києва, Лідія Дітріх. Вона, як кажуть організатори «Маршу рівності», планує обговорити з владою ситуацію щодо скасування цієї акції.

XS
SM
MD
LG